Ana Sayfa Almanya Merkel: Önümüzdeki kış çok zor geçecek

Merkel: Önümüzdeki kış çok zor geçecek

-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, haftalık videolu mesajında vatandaşları uyardı.

Merkel: ”Korona kısıtlamaları kastederek daha sonraki aylara hazırlıklı olunması gerekiyor.” dedi. ”Koronavirüs bir süre daha “hayatımıza hükmedecek.”

Almanya’da artan vaka sayıları, Kasım ayından sonra korona tedbirlerini gevşetmeyi son derece düşük bir ihtimal haline getiriyor.

Başbakan Angela Merkel, kısmi kilitlemenin gözden geçerileceği önümüzdeki hafta öncesinde vatandaşları korona krizi nedeniyle zor ayların beklediğini konusunda uyardı.

Merkel videolu mesajında, “Önümüzdeki kış hepimizden çok şey isteyecek” dedi. “Virüs hayatımızı uzun süre belirleyici bir rol oynayacak.” diye konuştu. Bu aynı zamanda umursamadan yüzleşemeyeceğimiz anlamına da geliyor.” Yeni iletişim araçlarının olanakları burada yardımcı olabilir, ancak “elbette kişisel karşılaşmaların yerini tutamazlar.” ifadelerini kullandı.

Merkel, bu Pazartesi günü, federal eyaletlerin başbakanlarının Kasım ayının başından bu yana, artan korona enfeksiyonu sayılarının kontrol altına alınacağı kısmi kilitlenmenin değerlendirmesini yapmak istiyor. Alman hükümeti halihazırda rahatlama için hiçbir fırsat görmediğini vurguladı.

Merkel, hızlı antijen testlerinin huzurevlerine ve hastanelere daha fazla test etme ve enfeksiyonları daha hızlı tespit etme fırsatı sunduğunu söyledi. Merkel, ”Bu şekilde hastalar, ziyaretçiler, hemşireler ve doktorlar daha iyi korunabilirler.” dedi.

Merkel, “Güvenilir aşılar bulunur bulunmaz, hastaların bakımından sorumlu olanlar ve bakıma muhtaç olanlar hızla aşı olabilirler” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...