Ana Sayfa Almanya Alman sağlık sisteminde personel eksikliği ciddi boyutta

Alman sağlık sisteminde personel eksikliği ciddi boyutta

-

- Reklam -

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, salgın nedeniyle sağlık sistemindeki kritik durum için açıklama yaptı. Spahn, acil bir ihtiyaç olması halinde koronavirüs testi pozitif çıkan ancak asemptomatik bulgular göstermeyen hemşirelerin çalışmalarına devam edeceği belirtti.

Spahn açıklamasında, sağlık sisteminin yapılarındaki büyük personel eksikliği sorununu dikkatle izlediklerini ifade etti. Spahn, yaşlılar için yatarak bakım da Hemşirelik Personeli Güçlendirme Yasası tarafından finanse edilen 13 bin kişilik pozisyon için bugüne kadar yaklaşık 3 bin 600 personel alındığını belirtti.

Spahn, sağlık personelinin karantinaya girmesi durumunda, sağlık sisteminin çökme tehlikesi ile karşı karşıya kalacağını açıkladı. Spahn, böyle bir durumun yaşanmaması için acil bir ihtiyaç olması halinde koronavirüs testi pozitif çıkan ancak asemptomatik bulgular göstermeyen hemşirelerin çalışmalarına devam edeceği belirtti.

Sağlık Bakanı, pandemi başladığından beri yurtdışından neredeyse hiç bir hemşirenin gelmemiş olmasının korona salgınından kaynaklandığını vurguladı. Spahn, ”Korona salgınının sona ermesinden sonra, yurt dışından Almanya’ya gelen daha fazla hemşire olacaktır.” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA