Ana Sayfa Bavyera Bavyera polisi vücut kamerası kullanımını arttırıyor

Bavyera polisi vücut kamerası kullanımını arttırıyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Polis Teşkilatında bir yıl önce başlanan ‘vücut kameraları’nın olumlu sonuçlar verdiği açıklandı.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann değerlendirmesinde, vücut kameraları’nın polis memurlarını korumak için mükemmel bir yöntem olduğunu belirtti.

Bavyera eyaleti genelinde polis karakollarının vücut kameraları ile donatılmasının tamamlanmasından bir yıl sonra, Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, “Vücut kameralarımız polis memurlarımızı saldırılardan korumak için ideal bir şekilde uygundur” dedi. Bavyera Polisi, vücut kamerasının kayıt işlevini son on iki ayda yaklaşık 21.000 kez kullandı, bunların 378’i apartman dairelerinde (yaklaşık yüzde 1.8).

Herrmann, “Sadece bir kaydın alınmasının duyurulmasından sonra işlenen suçlarda gerilemeye yol açtığı sayısız vaka da var,” diye ekledi. Herrmann, Polis memurları vücut kameralarıyla donatıldığında polis memurlarına saldırmada önemli ölçüde çaydırıcı olduğu söyledi.

Herrmann, “Yüksek düzeyde faydası olması nedeniyle, 275 ek gövde kamerası alıyoruz” dedi. Teslimatları kısa süre içinde tamamlanacak. Toplamda, Bavyera polisinin yaklaşık 1.650 vücut kamerası olacak.

Bavyera genelinde üniformalı devriye görevinde, polis merkezlerinde ve çevik kuvvet polis birimlerinde yaklaşık 1.400 kamera kullanılıyor.

Vücut kamerasının kullanımı Polis Görevleri Yasası’nın (PAG) 33. Maddesinde düzenlenmiştir. Polis, özellikle üçüncü şahısları korumak için gerekliyse, tehlikeyi önlemek için video ve ses kayıtları yapabilir. “Ön kayıt” işlevi de PAG’ye dahil edilmiştir. Ön kayıt ile, bir kayıt durumunda eylemin önceki 30 saniyesi kaydedilir. Vücut kamerasının yalnızca bir kişinin yaşamı, sağlığı veya özgürlüğü için acil tehlike oluşturacak durumlarda etkinleştiriliyor. Dairelerde kullanım için özellikle katı standartlar geçerlidir. Ön kayıt işlevinin kullanımına dairelerde izin verilmez.

Vücut kamera kayıtları yerel olarak kaydedilir ve karakolun bilgisayarında şifrelenir. Bavyera Polisi bir bulut çözümü kullanmıyor. Kayıtlar, depolama süresi boyunca ilgili ofiste kalıyor. Tüm kayıtların saklama süresi 21 gün. Bu sürenin sonunda toplanan veriler otomatik olarak ve geri alınamayacak şekilde sistemden siliniyor. Silme işlemi yönetim yazılımında belgeleniyor.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı