Ana Sayfa Almanya Almanya'da kısmi kapanma 20 Aralık'a kadar uzatılıyor

Almanya’da kısmi kapanma 20 Aralık’a kadar uzatılıyor

-

Merkel başkanlığında Çarşamba günü yapılacak federal ve eyalet korona zirvesi öncesi, başbakan Merkel ve 16 eyalet başbakanı önlemler paketi üzerinde anlaştı.

Almanya’da Kasım başında yürülüğe giren kısmi kilitlenme ”20 Aralık” Noel’e kadar devam etmesi öngörülüyor. Noel ve Yılbaşı Gecesi temas kısıtlamalarında gevşetmeye gidilecek.

Merkel, Perşembe günü Federal Meclis’te uzatılan önlemler ile ilgili hükümet açıklaması yapacak.

Federal ve eyalet hükümetlerinin aldığı kararlar.

Yılbaşı havai fişeklerinden kaçınılmalıdır. Yoğun yerlerde havai fişeklerin yakılması yasak, halka açık havai fişekler yasak.

İşverenler, 23 Aralık 2020’den 1 Ocak 2021’e kadar evden çalışılmasına destek verecek.

Hastaneler, huzurevleri, yaşlılar ve engelli tesisleri için özel koruyucu önlemler alınacak. Federal hükümet Aralık ayından itibaren FFP2 maskesi dağıtacak.

Noel günleri ayrı olarak değerlendirilecek. 23 Aralık 2020 – 1 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında en fazla on kişinin görüşmesine izin verilecek.

Okul ve yuvalar açık kalmaya devam edecek. Vaka sayısı 100 binde 50 değerlerini aştığı yerlerde 7’inci sınıftan itibaren derslerde maske takılacak.

Almanya’da 2 Kasım’da alınan tedbirler 20 Aralık’a kadar uzatıldı.

Maske: Maske mecburiyeti her alanda genişletilecek. Mağaza ve dükkanların önünde, otoparklarda ve halkın yoğun olduğu bölgelerde, açık havada da maske takılacak.

Temaslar: Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 10 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek. Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Gastronomi: Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Mağazalar: Perakende satış yapan dükkanlarda 10 metrekare başına bir müşterinin içeri girmesine izin verilecek.

Kültür ve eğlence: Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar kasım ayı içinde yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Hizmet sektörü: Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak. Kreş ve okullar açık kalmaya devam edecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...