Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da korona tedbirleri uzatıldı

Bavyera’da korona tedbirleri uzatıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera’da 2 Kasım’da yürürlüğe giren kısmi kilitlenme, ”20 Aralık” Noel’e kadar uzatılması kararı alındı.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, bugün hükümet üyeleriyle yaptığı kabine toplantısında alınan tedbirleri düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Bavyera hükümeti, Noel tatilini daha erken başlatma kararı aldı. Okulun son günü 22 Aralık yerine 18 Aralık Cuma.

Noel ve Yılbaşı Gecesi temas kısıtlamalarında gevşemeye gidilecek. Hane halkı olsun veya olmasın 23 Aralık – 1 Ocak tarihleri arasında en fazla 10 kişi bir araya gelebilecek. 14 yaşına kadar olan çocuklar bu kuraldan muaf olacak.

Bavyera Eyalet Hükümetinin aldığı korona tedbirleri

100 binde 200 değerlerini aşan yerlerde daha katı kurallar getirildi. Müzik ve sürücü kursları kapatılacak, pazarlara ve haftalık pazarlara artık izin verilmeyecek (gıda pazarları hariç). Sorumlu makamlar, çok sayıda insanın bulunduğu tüm halka açık yerlerde tüm gün alkol tüketimini yasaklayacak.

800 metrekareden büyük mağazalarda her 20 metrekare için bir müşteri alınacak. Mağazalar 800 metrekareden küçük ise her 10 metrekare için bir müşteri kabul edecek.

Yılbaşı gecesi havai fişek atılması yasak değil. Halka açık yerlerde havai fişekler atılmaması tavsiye ediliyor.

İşverenler, 23 Aralık 2020’den 1 Ocak 2021’e kadar evden çalışılmasına destek verecek.

Hastaneler, huzurevleri, yaşlılar ve engelli tesisleri için özel koruyucu önlemler alınacak. Federal hükümet Aralık ayından itibaren FFP2 maskesi dağıtacak.

Noel günleri ayrı olarak değerlendirilecek. 23 Aralık 2020 – 1 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında en fazla on kişinin görüşmesine izin verilecek.

Okul ve yuvalar açık kalmaya devam edecek. Vaka sayısı 100 binde 50 değerlerini aştığı yerlerde 7’inci sınıftan itibaren derslerde maske takılacak.

Maske: Maske mecburiyeti her alanda genişletilecek. Mağaza ve dükkanların önünde, otoparklarda ve halkın yoğun olduğu bölgelerde, açık havada da maske takılacak.

Temaslar: Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 10 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek. Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Gastronomi: Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Mağazalar: Perakende satış yapan dükkanlarda 10 metrekare başına bir müşterinin içeri girmesine izin verilecek.

Kültür ve eğlence: Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar kasım ayı içinde yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Hizmet sektörü: Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak. Kreş ve okullar açık kalmaya devam edecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı