Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da 20 Aralık tarihine kadar uzatılan korona tedbirleri yürürlüğe girdi

Bavyera’da 20 Aralık tarihine kadar uzatılan korona tedbirleri yürürlüğe girdi

-

- Reklam -

Bavyera hükümeti, 20 Aralık tarihine kadar uzattığı korona tedbirleri bugün yürürlüğe girdi.

Bavyera Eyalet Hükümetinin aldığı korona tedbirleri.

100 binde 200 değerlerini aşan yerlerde daha katı kurallar getirildi. Müzik ve sürücü kursları kapatılacak, pazarlara ve haftalık pazarlara artık izin verilmeyecek (gıda pazarları hariç). Sorumlu makamlar, çok sayıda insanın bulunduğu tüm halka açık yerlerde tüm gün alkol tüketimini yasaklayacak.

Yılbaşı gecesi kamusal alanda havai fişek atılması yasak. Halka açık olmayan yerlerde yasak yok. Havai fişeklerin atılmaması tavsiye ediliyor.

Eğitim: Okul ve yuvalar açık kalmaya devam edecek. Vaka sayısı 100 binde 50 değerlerini aştığı yerlerde 7’inci sınıftan itibaren derslerde maske takılacak. Üniversitelerde yüz yüze öğretim olmayacak ve sadece dijital derslere ve seminerlere izin verilecek. İstisnalar: Laboratuvar etkinlikleri, stajlar, pratik eğitim bölümleri ve sınavlar. Ayrıca Halk Yüksekokulları (VHS) ve diğer yetişkin eğitim kurumları sadece online kurs ve ders verebilecekler. Bunun dışında Bavyera’daki tüm kütüphaneler ve arşivler kapanmak zorunda. Bunun istisnası da yüksekokul kütüphaneleri.

Maske: Maske mecburiyeti her alanda genişletilecek. Mağaza ve dükkanların önünde, otoparklarda ve halkın yoğun olduğu bölgelerde, açık havada da maske takılacak.

Temaslar: Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 5 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek. Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Gastronomi: Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Mağazalar: 800 metrekareden büyük mağazalarda her 20 metrekare için bir müşteri alınacak. Mağazalar 800 metrekareden küçük ise her 10 metrekare için bir müşteri kabul edecek.

Kültür ve eğlence: Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Hizmet sektörü: Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak.

Noel ve Yılbaşı Gecesi temas kısıtlamalarında gevşemeye gidilecek. Hane halkı olsun veya olmasın 23 Aralık – 1 Ocak tarihleri arasında en fazla 10 kişi bir araya gelebilecek. 14 yaşına kadar olan çocuklar bu kuraldan muaf olacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...