Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da teröre karşı Polis Özel Kuvvetlerine zırhlı araçlar alındı

Bavyera’da teröre karşı Polis Özel Kuvvetlerine zırhlı araçlar alındı

-

Bavyera’da teröre karşı Polis Özel Kuvvetlerine zırhlı araçlar alındı.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann dün Nürnberg’de iki yeni, ultra modern özel aracı tanıttı. Herrmann, ”Özellikle tehlikeli görevler için özel olarak korunan saldırı araçlarıdır.” dedi. Bu amaçla, ‘Zırhlı Araç Sistemleri’ (Aichach-Friedberg bölgesi) firmasının ‘ENOK 6.2’ modeli, polisin gereksinimlerine kapsamlı bir şekilde uyarlanmıştır.

Herrmann, “Etkili zırh sayesinde, özel kuvvetlerimiz, özellikle terörist saldırılar durumunda en iyi şekilde korunmaktadır” dedi. “Özel araçlarımızın yardımıyla insanları tehlike bölgelerinden kurtarabiliriz.” Ayrıca tehlikeli faillere karşı önlem alabilmek için özel bir silahlanma var. Herrmann, “Her iki araca da yaklaşık 2,4 milyon euro yatırım yaptık” diye açıkladı. Bu, iki aracın ne kadar çaba ve bilgi birikimi harcadığını gösteriyor. Herrmann’a göre, güvenlik yetkilileri şu anda herhangi bir özel saldırı tehdidi olmasa bile: “Avrupa’da ve başka yerlerde terörist saldırılarla ilgili deneyimler, korkunç bir şekilde, ağır silahlı teröristlerin ciddi hasara yol açabileceğini gösteriyor.

Herrmann, ENOK 6.2, Münih ve Nürnberg’deki özel birimlerle konuşlanmıştır. İçişleri Bakanı, “Bu, Bavyera’nın her yerindeki konuşlanma durumlarını ele almamızı sağlıyor,” dedi. “Saldırı araçlarımız temelde günün her saati kullanıma hazır.” Herrmann’a göre ENOK 6.2, neredeyse altı tona ve yüksek koruma seviyesine rağmen nispeten hafif ve manevra kabiliyetine sahip bir devriye aracıdır. İki araçtan birinde dönen silah kulesi, diğerinde ise içeriden çalıştırılabilen bir silah istasyonu bulunuyor.

Herrmann’a göre, örneğin 2017’den 2023’e kadar yaklaşık 3.500 ek destekle Bavyera Polisine önemli yatırımlar yapılacak. Ek olarak, mülk ve inşaat bütçesi için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 537 milyon Euro’dan fazla büyçe var. Herrmann, “Son teknoloji ekipmanlara yaptığımız yatırımlar özellikle etkileyici” diye vurguladı. Yeni polis üniformasının tanıtımı tamamlandı ve kapalı birimler için yeni bir uyumlu solunum koruma maskelerine sahip yeni, modern kasklar satın alındı. Ayrıca, Bavyera polis memurlarının emrinde yeni balistik koruma ekipmanı var. Ek olarak, iki katına çıkan şarjör kapasitesine sahip Heckler & Koch SFP9-TR tabancası yeni standart silah olarak tanıtıldı.

Herrmann, “Ek olarak, 800 yeni orta menzilli silah sözleşmesini, 223 kalibrede kompakt bir tüfekle imzaladık” diye ekledi. Üretici FN Herstal’ın SCAR-L modeli gelecekte acil durum birimleri ve üniformalı devriye servisinden özel eğitimli personel tarafından yaşamı tehdit eden durumlarda kullanılacaktır.

Foto: Bavyera İçişler Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA