Ana Sayfa Almanya Merkel: Zor şartlarda çalışan polise saygı duyuyorum

Merkel: Zor şartlarda çalışan polise saygı duyuyorum

-

- Reklam -
- Reklam -

Başbakan Merkel, görüntülü video yöntemiyle, polis memurlarıyla korona salgınındaki görevleri hakkında konuşma gerçekleştirdi.

Başbakan Merkel, görüntülü sohbette polis memurlarıyla korona salgınında, operasyonlar sırasındaki şiddet ve önlemlere karşı uyarıda bulundu.

Berlin’den bir polis memuru, federal ve eyalet hükümetleri tarafından pandemiyi kontrol altına almak için alınan önlemleri protesto eden insanlar arasında şiddet kullanma istekliliğinin arttığını kaydetti. Yönetmelik ve standartların belirli bir güvenilirliğinin önemli olduğunu vurguladı. Çünkü prensipte kurallara uymaya hazır olan vatandaşlar bile, şu anda neyin geçerli olduğu konusunda çoğu kez net olmadıklarını dile getirdi.

Merkel, korona pandemisinin özellikle zor şartlarda polisin çalışmalarına duyduğu saygıyı dile getirdi. Merkel, risk grupları arasında, polis memurları ilk olmasa bile aşılama fırsatı verilmesi gerektiği söyledi.

Merkel, yaklaşan kış için tedbirli olunması çağrısını da yineledi.

Görüşmede Merkel, Almanya’daki insanların önümüzdeki kış büyük bir ihtiyatla davranmaması durumunda üçüncü bir korona dalgası uyarısında bulundu. “Kışın çok çok dikkatli olmamız gerekecek” dedi. Aksi takdirde, hemen sonraki dalgaya geri döneceğiz. İnsanlar kışın virüse karşı daha az donanımlıdır. Merkel, ”Bu kış aylarını sorunsuz atlatmamız gerekiyor” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı