Ana Sayfa Bavyera Bavyeralı Bakanlar Münih'te maske kontrollerini denetlediler

Bavyeralı Bakanlar Münih’te maske kontrollerini denetlediler

-

- Reklam -

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer bugün Münih Odeonsplatz’da maske kontrollerini denetlediler.

Bavyera’da bugün, toplu taşıma araçlarında, kamuya açık alanlarda ve şehir merkezlerinde maske takma kontrolleri daha yoğun bir şekilde uygulandı. Bavyera İçişleri Bakanlığı, insanların maske takmamasına tolerans gösterilmeyeceğini açıkladı.

Herrmann, Bavyera Polisinin yaklaşık 1000 kontrol memuru ile denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürdüğünü açıkladı. Herrmann, ”Kontrollerin odak noktası, maske gereksiniminin geçerli olduğu toplu taşıma araçlarının yanı sıra, maske kullanımının zorunlu olduğu şehrin yoğun noktalarıdır” dedi.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann

Herrmann, Bavyera polisi yalnızca bireysel kontrol eylemlerine odaklanmıyor. Herrmann, Ekim ortasından bu yana eyalet genelinde polis kontrollerinin artırılmasını emrettim,” dedi. Herrmann, “Maskesiz agresif insanlara ders vermek için sürekli bir kontrol baskısının gerekliliğinin önemli olduğunu vurguladı.” Herrmann, maske takmayanlara 250 avro para cezası veya bazı küçük ihlaller durumunda ise 55 avro para cezası verildiğini söyledi.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer

Schreyer: Korona salgınını kontrol altına almak için maske gereksinimi işaret etti.

Bavyera Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer, Toplu taşımanın güvenli olmasını sağlamak için her şeyi yapıyoruz” dedi. Bunun için herkesin maske gerekliliğine uyması çok önemli. ”Schreyer, Ulaşım araçlarında olduğu gibi tren istasyonlarında ve duraklarda da maske takmak zorunludur” dedi.

Schreyer, ”Mümkün olduğunca fazla mesafe bırakın. Tüm demiryolu ve otobüs trafiği, kısmi kilitlemede bile tamamen çalışır durumda.

Herrmann, ”Vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.” Herrmann, “Ne yazık ki, her zaman dikkatsiz, hatta kasıtlı olarak ağzını ve burnunu kapatmayan birileri vardır.” Herrmann, mevcut enfeksiyon durumu göz önüne alındığında bu kesinlikle sorumsuzluktur. İçişleri bakanı, “Tek bir kişi bile büyük bir enfeksiyon zincirini tetikleyebilir ve böylece diğerlerini tehlikeye atabilir.”

Ağustos ve Ekim aylarında Bavyera polisinin Bavyera genelindeki önceki iki kontrollerinde toplamda yaklaşık 2.100 ihlal cezalandırıldı.

Foto: Bavyera İçişleri Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA