Ana Sayfa Bavyera Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Başkonsolosluk ile DİTİB Kuzey Bavyera Teşkilatı arasında bir...

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Başkonsolosluk ile DİTİB Kuzey Bavyera Teşkilatı arasında bir çatışma olduğu iddialarını yalanladı

-

- Reklam -
- Reklam -

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, asılsız haberler için bir bildiri yayımladı

Başkonsolos Deniz, Başkonsolosluk ile DİTİB Kuzey Bavyera Teşkilatı arasında bir çatışma olduğu iddialarını yalanladı.

Bazı sosyal medya hesaplarında Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu ile DİTİB Kuzey Bavyera teşkilatı arasında bir çatışma olduğu iddiaları üzerine bir bildiri yayımlayan Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz,bu iddiaların temelden yoksun olduğunu bildirdi. Serdar Deniz bildirisinde şu satırlara yer verdi.

TEMELSİZ İDDİALAR

Bazı sosyal medya hesaplarında ve bir yayın organında, Başkonsolosluğumuz ile DİTİB Kuzey Bavyera Teşkilatı arasında bir çatışma olduğu ve bunun bizzat Başkonsolosumuz tarafından teyid edildiği yönünde temelsiz bazı iddiaların yer aldığı görülmüştür.Başkonsolosluğumuz, görev bölgesinde kurulu bütün dernek ve sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulunması ve toplumumuzun hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla karşılıklı saygı ve ortak değerlerimiz çerçevesinde işbirliği yapmakta olup, bu yöndeki çabalarına devam etmektedir.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNE ÖZEN GÖSTERİLİYOR

Bu bağlamda, Başkonsolosluğumuz, dernek ve STK temsilcileri ile vatandaşlarımızın yararına olacak her konuda görüş alışverişinde bulunmaya özen göstermekte ve kendilerini farklı ve/veya varsa karşıt fikir ve önerilerini dile getirmeye teşvik etmektedir. Bu suretle, karşıt fikirlerin demokratik bir ortamda tartışılarak ortak bir paydada buluşulması ya da tarafların birbirlerinin düşüncelerini daha iyi anlaması sağlanmış olmaktadır.

İYİ NİYETLİ DEĞİL

Buradan hareketle, asılsız habere konu edilen ve Başkonsolosumuz ile DİTİB Kuzey Bavyera Başkanı arasında, üç ay önce yapılan medeni bir görüş alışverişinin kapsamından ve bağlamından koparılarak bir kavga ortamı varmış gibi yansıtılmasını iyi niyetli bir girişim olarak görmenin mümkün olmadığı düşünülmektedir.Bu itibarla, vatandaşlarımızın bu türden manipülatif haber/yorumlara kıymet vermemelerini özellikle rica ediyoruz.

Haber: Taner TÜZÜN – NÜRNBERG

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı