Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da sokağa çıkma kısıtlamaları başladı

Bavyera’da sokağa çıkma kısıtlamaları başladı

-

Bavyera’da insidans değeri 200’den fazla olan ilçelerde ve kentlerde Saat 21:00 ile 05:00 arasında sokağa çıkma yasağı olacak.

Sokağa çıkma sınırlamaları: Çarşamba’dan itibaren Bavyera’da genel sokağa çıkma sınırlamaları geçerli. Bu süre zarfında kendi dairenizi terk etmenize sadece aşağıdaki nedenlerle izin verilmektedir.

• Mesleki veya resmi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi.
• Tıbbi veya acil durumları.
• Velayet ve erişim haklarını kullanmak.
• Desteğe ihtiyacı olan kişilerin ve reşit olmayanların refakatinde.
• Hastanede refakat etmek.
• Hayvanların bakımı için eylemler.
• 24-26 Aralık Noel günlerinde, bir kilise ayinine (özellikle Noel ayini) katılmak bir istisnadır.

Eğitim: 9 Aralık Çarşamba gününden itibaren, Bavyera’daki öğrencilerin yaklaşık yüzde 40’ı dönüşümlü veya uzaktan dersler alacak” dedi. Bavyera’da İlk ve orta dereceli okullarda birinci ve yedinci sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime devam edilecek. Meslek okullarının tamamında uzaktan eğitime geçilecek. Sekizinci sınıftan itibaren öğrenciler için dönüşümlü olarak yüz yüze ve uzaktan eğitim verilecek.

Maske: Maske mecburiyeti her alanda genişletilecek. Mağaza ve dükkanların önünde, otoparklarda ve halkın yoğun olduğu bölgelerde, açık havada da maske takılacak.

Temaslar: Özel buluşmalarda en fazla iki hane mensubu olmak koşuluyla 5 kişi bir araya gelebilecek ve Turistik amaçlı konaklama yapılamayacak. İş ve özel durumlarda konaklamaya izin verilecek. Vatandaşlardan, akrabaları da dahil olmak üzere gereksiz özel gezilerden ve ziyaretlerden kaçınmaları isteniyor.

Gastronomi: Bar ve bira bahçeleri kapalı kalacak. Restoranlar masalara servis yapamayacak. Evlere paket servis ise serbest olacak.

Mağazalar: 800 metrekareden büyük mağazalarda her 20 metrekare için bir müşteri alınacak. Mağazalar 800 metrekareden küçük ise her 10 metrekare için bir müşteri kabul edecek.

Kültür ve eğlence: Tiyatrolar, operalar, konser salonları, ticaret fuarları, sinemalar, eğlence parkları, saunalar, oyun salonları, kumarhaneler, bahis dükkanları ve genelevler açılmayacak.. Eğlence amaçlı tüm etkinlikler yasak. Amatör sporlar yapılamayacak. Profesyonel spor etkinlikleri yalnızca seyirci olmadan gerçekleşecek.

Hizmet sektörü: Kozmetik stüdyoları, masaj salonları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler gibi kişisel bakım alanında hizmet veren firmalar kapalı kalacak. Kuaför salonları da mevcut hijyen gereksinimleri kapsamında açık kalacak.

Noel ve Yeni Yıl: Noel Bayramı süresince, yani 23 Aralık’tan 26 Aralık’a kadar temas sınırlandırmaları gevşetilecek. Bu durumda 10 yetişkin artı 14 yaşından küçük çocuklarıyla birlikte bir araya gelebilecek. Ama Yeni Yıl gecesi için bu gevşetmeler yine geri alınıyor. O gece iki haneden gelen 5 yetişkin artı 14 yaşından küçük çocukları bir araya gelebilecek.

Kısıtlamalar 5 Ocak’a kadar geçerli olacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi