Ana Sayfa Almanya Merkel: Halkı temasları kısıtlamaya çağırdı

Merkel: Halkı temasları kısıtlamaya çağırdı

-

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün Federal Mecliste yaptığı konuşmada, halkı Noel’den önce temasları büyük ölçüde kısıtlamaya çağırdı.

Merkel, Leopoldina Bilim Akademisi’nin ülke çapında sert bir kapanış talep etmesine destek vererek, 10 Ocak’a kadar bütün dükkanların kapatılması gerektiğini söyledi. Merkel, tatillerin uzatılmasını ve dijital derslere geçirilmesinin en doğru karar olacağını savundu.

Merkel: Nüfusun büyük çoğunluğunun korona pandemisini kontrol altına almak için kurallara uymaya devam edeceğine inandığını ifade etti.

Başbakan Merkel, yoğun bakım hasta sayısının ve ölümlerin artmasına dikkat çekti. Merkel, vaka artış sayısının endişe verici düzeyde olduğunu söyledi. Merkel: Temaslardaki azalma yeterli değil, “Federal ve eyalet hükümetleri ile birlikte bir şeyler yapmalıyız.” dedi.

Merkel ayrıca bireysel davranışın önemini vurguladı. “Ülkemizde virüsle başarılı bir şekilde savaşmanın en önemli anahtarı, her bireyin sorumlu davranması ve katılma isteğidir.” Merkel, ”Nüfusun büyük çoğunluğunun kısıtlamalara devam etmeye hazır olduğuna inanıyorum ve bunun için içtenlikle minnettarlığımı ifade ediyorum.” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA