Ana Sayfa Avrupa Yunan sahil güvenliğinin göçmenlere yaptığı işkence görüntüleri yürekleri sızlattı

Yunan sahil güvenliğinin göçmenlere yaptığı işkence görüntüleri yürekleri sızlattı

-

- Reklam -
- Reklam -

Yunan Sahil Güvenliği, göçmenlere uyguladığı işkence, izleyenlerin kanını dondurdu.

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı olayla ilgili şu açıklamayı yaptı. 06 Aralık 2020 tarihinde saat 18.50’de, Aydın ili Didim ilçesi Tekağaç Burnu açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına bırakılan yarı batık haldeki can salının içerisinde bir grup düzensiz göçmen bulunduğu bilgisinin alınması üzerine bölgeye yakın mevkiideki bir balıkçı teknesi ile koordine kurularak arama kurtarma faaliyetlerine başlanmış ve görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından kadın ve çocuklardan oluşan 17 kişilik düzensiz göçmen grubu kurtarılarak Didim Limanı’na intikal ettirilmiştir.

Bahse konu düzensiz göçmenlerin ifadelerinden; Bulamaç Adası’nda 2 gün boyunca mahsur kaldıkları, Yunanistan unsurlarınca ada üzerinde yakalanarak kadın ve çocuklar ayrı, erkekler ayrı olmak üzere 2 grup halinde Yunan Sahil Güvenlik Gemisine bindirildikleri, erkeklerin darp edilerek gemide tutulduğu, kadın ve çocukların ise can salı içerisinde Türk Karasularına sürüklenmeye terk edildiği öğrenilmiştir.

08 Aralık 2020 tarihinde saat 21.00’da ise, Muğla ili Bodrum ilçesi Yalıkavak açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına sürüklenmeye bırakılan 2 adet can salı içerisindeki toplam 11 düzensiz göçmen kurtarılmıştır. Kurtarılan düzensiz göçmenlerden edinilen bilgilere göre, bahse konu göçmenlerin 06 Aralık 2020 tarihinde Yunanistan unsurlarınca kadın ve çocuklardan ayrılan erkek göçmen grubu oldukları anlaşılmış, ağır şekilde darp edildikleri, vücutlarında yara izleri olduğu görülmüş, paralarına, cep telefonlarına ve diğer değerli eşyalarına el konulduğu göçmen ifadelerinden öğrenilmiştir.

Görüntüleri linkten izleyebilirsiniz: https://www.sg.gov.tr/06-aralik-2020-tarihinde-kurtarilan-17-ve-08-aralik-2020-tarihinde-kurtarilan-11-duzensiz-gocmen-hakkinda?fbclid=IwAR3iTP6DTiggudhddkbRY-8CGzjAzlC1H0CPjMfauHfZaKGCMUzo9E7YY0E

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...