Ana Sayfa Almanya Almanya Çarşamba gününden itibaren kilitleniyor

Almanya Çarşamba gününden itibaren kilitleniyor

-

- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet başbakanları bugün video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi.

Federal ve eyalet hükümetleri, koronavirüs nedeniyle Çarşamba gününden 10 Ocak tarihine kadar kadar sıkı kilitlenme kararı aldılar. Okullar, kreşler ve birçok dükkan kapatılacak. Noel için temas kısıtlamalarında gevşemeye gidilecek, havai fişek satılamayacak.

Almanya’da korona vaka sayılarındaki ve ölüm oranlarındaki keskin artış nedeniyle, kamu hayatı Çarşamba gününden itibaren tekrar kapatılacak. Başbakan Merkel, federal eyaletlerin başbakanlarıyla görüştükten sonra, önceki tedbirlerin yeterli olmadığını söyledi. “Harekete geçmek zorundayız ve şimdi hareket ediyoruz.” dedi.

Çarşamba gününden itibaren 10 Ocak tarihine kadar bir çok işletme kapalı olacak – yalnızca yiyecek ve temel günlük ihtiyaçlar için mağazalar açık kalacak. Kuaför, kozmetik stüdyoları ve masaj salonları kapalı. Tıbben gerekli tedaviler hala mümkün. İbadethaneler açık kalmaya devam edecek. Kilise, sinagog ,camiler, mesafe ve hijyen kurallarına uyulacak. Halka açık yerlerde alkol satışı yasak.

16 Aralık Çarşamba gününden itibaren, okullar ve kreşler kapatılacak Sadece acil bakım olacak. Okul çocukları için uzaktan dersler verilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA