Ana Sayfa Almanya Almanya'da sert önlemler

Almanya’da sert önlemler

-

Almanya frene sert bastı: Kamusal yaşama büyük sınırlama.

Yeni kısıtlamalara rağmen artan korona enfeksiyonu nedeniyle, çarşamba gününden itibaren Almanya’da “sert kilitlenme” devreye girecek. Federal ve eyalet başbakanları bugün anlaşmaya vararak, 16 Aralık’tan 10 Ocak’a kadar günlük ihtiyaçlar haricindeki dükkanları kapatmak için karar kıldılar. 11 Ocak sonrası için taraflar 5 Ocak’ta karar almak için tekrar biraraya gelecekler. Bavyera Eyalet Meclisi, alınan kısıtlama değişiklikleri hakkında salı günü saat 13’de olağanüstü toplantı düzenleyerek oylama yapacak.

Çarşambadan itibaren başlayacak “Sert Kilitlenme” düzenlemeleri:

OKULLAR / İŞ

Tüm okullar kapatılarak yüzyüze eğitime son verilecek. İşe giden aileler sebebiyle, çocuklara bakılabilmesi için okullarda aciliyet durumlar için yer açılacak. Bunun dışında ebeveynlerin çocuklarına bakmak için ücretli izin alabilmeleri için ek fırsatlar yaratılacak. Kilitlenme süresince işverenlerden şirket tatilleri veya evde çalışma imkanları yönünde değerlendirme yapılması istenecek.

MAĞAZALAR

Belirtilen sert kısıtlama süresince, yiyecek/içecek satan mağazaların, eczaneler, gözlükçüler, benzin istasyonları, araba ve bisiklet tamir yerleri, bankalar, postaneler, çamaşırhaneler, gazete bayileri gibi yerlerin açık kalınmasına izin verilecek. Yılbaşından önce havai fişek satışı yasaklanacak.NOEL BAYRAMI24-26 Aralık arasındaki günler için, kendi hane halkı artı 4 kişi toplanabilecek (14 yaşına kadar olan çocuklar sayıya dahil edilmiyor)DİNİ

TOPLANMALAR

Kiliseler, sinagoglar ve camilerdeki toplantıların yanı sıra diğer dini toplulukların toplantılarına ancak katılımcılar arasında en az 1,5 metre mesafe sağlanabiliyorsa izin verilecek. Mesafenin yanısıra maske zorunluluğu bulunacak, ilahi söylemek yasaklanacak. Çok sayıda insanın beklendiği durumlarda öncesinde kayıt edilmesi zorunluluğu olacak. Dini toplantılar için önümüzdeki günlerde yeni düzenlemeler için tekrar toplanılacak.

YENİ YIL AKŞAMI

Yeni Yıl Arifesi ve Yılbaşı Gecesi (31 Aralık 2020 – 1 Ocak 2021) için katılım ve toplanmalar yasak. Havai fişek ve patlayıcılar da satılamayacak.

BULUŞMALAR

Arkadaşlar, akrabalar ve tanıdıklarla özel buluşmalar iki hane halkıyla en fazla 5 kişi ile sınırlandırılıyor (14 yaşından küçük çocuklar sayıya dahil değil). 24-26 Aralık Noel zamanında sınırlandırma hane halkı artı 4 kişi (14 yaşından küçük çocuklar sayıya dahil değil).

KİŞİSEL BAKIM HİZMETLERİ

Kuaför salonları, kozmetik stüdyoları, masaj uygulamaları, dövme stüdyoları ve benzeri işletmeler de fiziksel yakınlık sebebiyle kapatılıyor. Fizyoterapi, ergoterapi ve logoterapi gibi tıbbi açıdan gerekli tedavilerin yanı sıra padaloji/ayak bakımı açık kalacak.

GASTRONOMİ / ALKOL

Kamusal alanlarda alkol tüketimi ülke genelinde yasaklanıyor. İhlal halinde para cezası verilecek. Gastronomiler kapalı olmaya devam edecek ve sadece evde tüketilmek üzere yemekleri teslim edebilecek.

SEYAHATLER

Yurt dışından Almanya’ya giren herkes, en erken beş gün sonra negatif bir testle ancak karantinası bitecek.

Haber: Regensburg Haber

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA