Ana Sayfa Almanya Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Halkı Sabırlı Olmaya Çağırdı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Halkı Sabırlı Olmaya Çağırdı

-

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 14 Aralık’ta Bellevue Sarayı’nda korona salgınındaki mevcut durum hakkında konuştu. Steinmeier, birincil hedefimiz, enfeksiyon sayısını olabildiğince çabuk azaltmak olmalıdır. ”Federal Başkan Steinmeier, sağlık sistemini rahatlatmak için tüm vatandaşları temasları ve karşılaşmaları radikal bir şekilde sınırlamaya çağırdı. Steinmeier: Doktorlara ve hemşirelere salgınla mücadeledeki kararlılıkları için teşekkür etti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 14 Aralık’ta Bellevue Sarayı’nda korona salgını hakkındaki basın açıklamasında şunları söyledi:

“” Sevgili vatandaşlar, hepimiz daha ileride olmayı umuyorduk. Ancak virüsün üzerimizde büyük bir etkisi var. Bu nedenle Çarşamba gününden itibaren, kamusal ve özel hayatımız Federal Almanya Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadığı kadar ciddi şekilde kısıtlanacak. “

“Durum son derece ciddi. Haftada binlerce ölüm ve kontrolden çıkma tehdidinde bulunan enfeksiyon oranı – sert önlemlerden kaçınamayız.”

“Gerçekler açık ve iç karartıcı. Her gün on binlerce kişiye tehlikeli virüs bulaştığında ve yüzlerce kişi öldüğünde, yoğun bakım ünitelerindeki ve bakım evlerindeki doktorlar ve hemşireler zaten sınırlarını aştığında, bu da şu anlama gelir: ” Pandemiyle mücadele çabaları yeterli değil, daha tutarlı hareket etmemiz gerekiyor. “

“Bu, her düzeydeki siyasi eylem için geçerlidir. Ama aynı zamanda kişisel eylemlerimiz için de geçerlidir. Herkes kendine şunu sormalıdır: Kendimi ve başkalarını korumak için başka ne yapabilirim?

“Noel’i ve Yeni Yılı umduğumuzdan farklı bir şekilde kutlayacağız. Önümüzdeki haftalar birçok insan için stresli bir dönem olacak. Kendimize getirmemiz gereken kısıtlamalar ekonomik geçimimizi tehlikeye atıyor, bizi yalnızlaştırıyor ve moralimizi bozuyor. Ben Düşüncelerim, özellikle salgın ve sonuçlarından ağır etkilenen herkese gidiyor. “

“Ancak, virüsün insafına değiliz. Bize bağlı. Ve ne yapacağımızı biliyoruz.”

“Kutlamalar telafi edilebilir ve arkadaşlar ve akrabalar daha sonra hediyeler almaktan mutlu olacaktır. Şimdi önemli olan, sağlığı korumak ve insan hayatını kurtarmaktır.”

“En büyük önceliğimiz, bulaşma sayısını olabildiğince çabuk azaltmak ve ardından onları düşük seviyede tutmak olmalıdır. Bu, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde temaslarımızı ve karşılaşmalarımızı radikal bir şekilde sınırlarsak başarılı olabilir.”

“Hızlı ve kapsamlı bir şekilde yapılmalı. Sağlık sistemimizin çöktüğü noktaya gelmemeli.”

“Artık virüse karşı mücadelede belirleyici bir aşamaya girdik. Tıbbi bilgilerimiz ve tedavi seçeneklerimiz artık birkaç ay öncesine göre çok daha gelişmiş durumda. Ve emin olmak için ek nedenler var: İlk aşılar Aralık ayında Almanya’da onaylanacak. Yüzlerce aşı merkezi kuruluyor veya yapım aşamasında ve aşılar yılbaşından hemen sonra başlayacak. “

“Şimdi gösterdiğimiz sorumluluğun, şimdi ve bir süre daha üstleneceğimiz yüklerin boşuna olmadığına eminim. Bizi salgının sonuna yaklaştırıyorlar.”

Salgın günlük hayatımıza hakim oluyor ve düşüncemizi meşgul ediyor. Ve sabırsızlık artıyor.”

“Bu noktada Corona hakkında daha fazla bir şey duymak istemeyenlere ve gündelik hayata devam etmeyi tercih edenlere şunu söylemek istiyorum: Özellikle risk altında olanları, çok sayıda hasta olanları ve yoğun bakım ünitelerinde hayatları için mücadele edenleri düşünelim lütfen.

“Ve bir çok doktor ve hemşireyi de düşünelim. Salgının daha fazla can almaması için hastanelerde ve huzurevlerinde tükenme noktasına kadar savaşıyorlar ve aynı zamanda kendi sağlıklarını da riske atıyorlar.”

“Evet, özellikle risk altında olan yaşlı insanları düşünmeliyiz; ama yine de gelecekleri önlerinde olanları unutmayalım. Çocuklar, gençler ve ebeveynleri, salgını kontrol altına almak için bize güveniyor.”

“Önümüzdeki haftalar hepimiz için bir sınav. Biz güçlü bir ülkeyiz çünkü bu zorlu krizde pek çok insan birbirini destekliyor ve kendilerini aşabiliyor.”

“Son birkaç ayda hepimiz uzun bir yol kat ettik – birlikte devam edelim ve birbirimizi düşünerek bitirelim.”

“Eminim ki, salgın bizi gelecekten almayacaktır. Bu krizin üstesinden geleceğiz. Bu başarılı olmalı ve başarılı olacaktır!”

Almanya Federal Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA