Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da aşılama merkezleri hazır

Bavyera’da aşılama merkezleri hazır

-

Bavyera Sağlık Bakanlığı, Bavyera’nın aşılama merkezlerinin hazır olduğunu açıkladı.

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml: Lojistik hazırlıklarının tamamlandığını, aşı onayının alındığında hemen başlanabilineceğini söyledi. Huml, emeği geçen herkese teşekkür etti. Bavyera’da 99 aşılama merkezinde günde yaklaşık 30.000 kişi aşılanacak. Yaklaşık 6.000 doktor aşılama merkezlerine destek verecek.

Huml, amaçlarının, 15 Aralık’a kadar her ilçede veya her kentsel bölgede her alanda 96 aşı merkezi kurmak olduğunu ve çalışma arkadaşlarının özverileri sayesinde bu rakamın 99’u bulduğunu belirtti.

Bavyera Sağlık Bakanı Huml, aşı için gerekli malzemeleri temin ettiklerini ifade etti.

Huml, aşı için ultra dondurucular, farmasötik buzdolapları, sıcaklık kaydedicili soğuk kutular, 34 milyon şırınga ve 58 milyon iğne. Malzeme ve gerekli kişisel koruyucu ekipmanların teslimi, Teknik Yardım Kuruluşu (THW) desteği ile halihazırda devam ediyor ve önümüzdeki günlerde tüm hızıyla devam edecek. Huml, ”Ayrıca THW’ye yardımları için teşekkür ederim.” dedi.

Huml, aşılama merkezleri için personel bulma konusunda iyi ilerleme kaydettik. Bu arada, Bavyera Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Derneği’nden (KVB) yaklaşık 6.000 doktor katılmaya istekli olduklarını belirtti. KVB ayrıca belirli görev kadroları ile destek sağlayacaktır. Bu, özellikle ilk aşamada çok önemli bir taahhüt ve kalbimin derinliklerinden doktorlara ve KVB’ye teşekkür etmek istiyorum. Aşı onaylanana ve aşılama başlayana kadar denemeler planlanıyor. Bu amaçla aşılama merkezlerinde doktorlar, tıbbi eğitim almış kişiler ve diğer personel bulunacaktır. Amaç, prosedürleri test etmek, süreçleri optimize etmek ve açıkları tıbbi direktör veya idari müdür ile koordine etmek ve açık tıbbi ve organizasyonel problemleri netleştirmektir.

Huml, aşıların önceliklendirilmesi Daimi Aşılama Komisyonunun tavsiyelerine dayanmaktadır ve şu anda federal ve eyalet hükümetleri ile koordinasyon içindedir. Bununla birlikte, yaşlıların ve bakım tesislerinin sakinlerine ve çok yaşlılara yüksek öncelik verileceği zaten açıktır. Huml, çok sayıda bireysel aşılama merkezlerinde bulunan gezici aşılama ekiplerimiz özellikle evlerde yaşlılar için aktif olacağını ifade etti.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...