Ana Sayfa Almanya Almanya'da yaşlı insanları dolandıran 7 sahte polis memuru tutuklandı

Almanya’da yaşlı insanları dolandıran 7 sahte polis memuru tutuklandı

-

Çarşamba günü Hesse, Kuzey Ren-Vestfalya, Bavyera, Hamburg ve Berlin’de yapılan aramalarda yedi sahte polis memuru tutuklandı.

Frankfurt am Main savcısının açıklamasına göre, çete telefon dolandırıcılığıyla 715.000 avrodan fazla yasa dışı haksız kazanç elde ettiklerinden şüpheleniliyor. Dolandırıcıların Şubat ayından Ağustos ayına kadar polis gibi davrandığı ve çoğunlukla 71-88 yaşları arasındaki korkmuş yaşlıları dolandırdığı iddia edildi.

Savcılık, dolandırıcıların kurbanlarını, saatlerce ve günlerce süren telefon görüşmelerinde ikna ettiklerini açıkladı. Savcılık, koleksiyoner gibi davranan dolandırıcıların, altın, mücevher ve nakit parayı kurbanlarının evlerinin önünde teslimatı gerçekleştirdikleri belirtti.

Yedi vakada, dolandırıcıların başarılı olduğu bildirildi. Diğer dört davada, müfettişler zamanında müdahale edip yaklaşık 100.000 avroluk mal varlığının kaybını önlediler. Yaklaşık 365.000 avroya el konuldu.

Çoğunluğu Almanya’da yaşayan 18 kişi hakkında soruşturma yürütülüyor. Savcılığa göre, zanlılar 23 ila 65 yaşları arasında, Alman, Türk, Suriye ve Afgan uyruklu.

16 konut ve işyerinin aramalarına Hesse, Kuzey Ren-Vestfalya, Hamburg ve Berlin’den polisler ve özel kuvvetler katıldı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA