Ana Sayfa Almanya Almanya'dan Türkiye'ye giden iki kardeş Sırbistan gümrüğünde 21 bin avro yakalattı

Almanya’dan Türkiye’ye giden iki kardeş Sırbistan gümrüğünde 21 bin avro yakalattı

-

Sırbistan’da 28 Aralık 2020’de gümrük memurları, polisle işbirliği içinde, Gradina sınır kapısında bir ilk yardım kutusunda 20 bin avronun üzerinde beyan edilmemiş avro buldular.

Almanya’dan Türkiye’ye seyahat eden iki kardeş, saat 10 sularında Gradina sınır çıkış kontrol kapısında şüphe üzerine durduruldu.

Alman plakalı bir Mercedes ile Almanya’dan Türkiye’ye sehahat eden iki kardeş ”40 yaşında” gümrük memurları tarafından bildirilecek bir şey olup olmadığı ve yanlarında ne kadar döviz taşıdıkları sorulduğunda, yolcular sadece şahsi bagajları ve her biri 10.000 Euro taşıdıklarını belirtti.

İfadelerinden şüphe duyan gümrük memurları, aracı detaylı bir şekilde incelemeye karar verdikten sonra, ilk yardım için ayrılan yerde ve aracı çalıştırma kablolarının bulunduğu çantada 20.000 euro gizli buldular.

Daha sonra, valizlerinde 20.640 Euro daha bulundu ve bunun için de teyit almadıkları için, onu ülkeye girişte ihbar etmedikleri için. Para çoğunlukla 100 avro (200 banknot), 7 banknot 20 avro ve 500 avro değerinde idi.

hdr

Bunun için yolculara sınırda ihbara konu olmayan 10.000 euro iade edilirken, kabahat prosedürünün sonuna kadar 20.640 euro geçici olarak alıkonuldu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA