Ana Sayfa Almanya Almanya'da sosyal yardım parası arttı

Almanya’da sosyal yardım parası arttı

-

- Reklam -

Almanya’da sosyal yardım parası arttı.

İşsizlik parası II, sosyal yardım veya temel güvenlik gibi devlet yardımları alanlar, Ocak 2021’den itibaren daha fazla para alacak. Böylece bekarlar ayda 446 avro alacaklar – öncekinden 14 avro daha fazla. Federal Konsey, sosyal yardımlardaki artışı onayladı.

Bu standart oranlar Ocak 2021’den itibaren geçerlidir.

Parantez içinde 2020’ye göre değişim. Ek olarak, makul olmaları koşuluyla, konaklama ve ısınma için gerçek maliyetler karşılanacaktır. Hizmetler, yerel konut piyasasındaki kira düzeyine dayanmaktadır.

Kanun tasarısında ne gibi değişiklikler var?

Gelecekte, standart tarifeler sadece sabit telefon ve internet maliyetlerini değil, aynı zamanda mobil telefon kullanım maliyetlerini de kapsayacaktır. Bu şekilde sosyal ve teknik değişikliklere ayak uydurulacak.

Yararlanıcılar başka ne tür yardımlar alıyor?

Daha fazla devlet desteği olarak, makul oldukları ölçüde, barınma ve ısınma için gerçek maliyetler üstlenilir. Hizmetler, yerel konut piyasasındaki kira düzeyine dayanmaktadır.

Başka hangi faydalar yeniden düzenlendi?

Sığınmacılara Yardım Yasası’ndaki nakdi yardımlar, 1 Ocak 2021’den itibaren Standart Gereksinimleri Belirleme Yasası taslağı ile yeniden tanımlanacak. Örneğin, bekar bir yetişkin, eskisine göre 13 avro daha fazla olan 364 avro alacak.

Ek olarak, kişisel okul ihtiyaçları için performans önümüzdeki yıl arttırılacak. Şu anda 150 Euro’dan 154,50 Euro’ya; Bunun 51,50 Euro’yu başlangıçta 2021’in başından itibaren okul yılının ikinci yarısı için, 103 Euro’yu ise 2021 yazını izleyen okul yılının ilk yarısı için ödenecek.

Temel güvenlik ve sosyal yardım başvuruları basitleştirilmeye devam edilecek mi?

Salgının devam eden ekonomik etkileri nedeniyle, federal hükümet bu sosyal yardımlara daha kolay erişimi 31 Mart 2021’e kadar uzattı. Bunun anlamı:

Varlık kontrolleri yalnızca sınırlı ölçüde yapılır,
gerçek konaklama ve ısınma masrafları karşılanır
ve geçici yardımlar basitleştirilmiş bir şekilde onaylanır.

Kural oranları nasıl hesaplanır?

Federal İstatistik Ofisi, standart oranları hesaplamak için örnek gelir ve harcama sonuçlarını kullanır.

Buna ek olarak, net ücretlerin ve maaşların gelişimi ve sözde düzenli gereksinimle ilgili mal ve hizmetlerin fiyat gelişimi hesaplamaya dahil edilir. Bunlar, insana yakışır bir geçim düzeyi sağlamak için önemli olan mal ve hizmetlerdir; bakkaliye, giyim ve eczane ürünleri gibi.

Gelir ve gider örneği nedir?

Gelir ve Gider Örneği (AGH) bir hanehalkı anketidir. Diğer şeylerin yanı sıra, tüketim mallarının arzı, gelir, varlıklar ve borç durumu ile özel hanehalklarının tüketici harcamaları hakkında istatistiksel bilgiler sağlar. Tüm sosyal gruplardan haneler dahildir. AGH böylelikle Almanya’daki neredeyse tüm nüfusun yaşam durumunun temsili bir resmini sunar.

Federal İstatistik Dairesi, araştırmayı her beş yılda bir gerçekleştirir. Almanya’da yaklaşık 60.000 hanehalkı düzenli olarak gönüllü olarak katılmaktadır.

En düşük gelirli hanelerden elde edilen veriler neden kullanılıyor?

Standart ihtiyaçlar hesaplanırken ortalama gelirler de hesaba katılırsa, yardım alma hakkına sahip olanların asgari ücret aralığında çalışanlardan daha yüksek bir aylık bütçeye sahip olma ve böylece kendi geçimlerini sağlama durumları olacaktır.

Kural oranları ne zaman ayarlanacak?

Sosyal yardım alanlar için standart oranlar yıllık olarak ayarlanır. Her beş yılda bir, gelir ve gider örnekleminin sonuçları çıktığında, yasama organı oranları yeniden belirlemek ve Standart Gereklilikleri Belirleme Yasasında yeniden tanımlamakla yükümlüdür. Aradaki yıllarda, standart oranlar ücretlerin ve fiyatların gelişimine göre güncellenir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Türklerin gururu oldu

Almanya’da üniversiteler arasında yapılan yarışmada Ahmet Günay Can ve ekibi ‘Inferno’ yangın söndürme uçak projesiyle birinci oldular. Uçak mühendisi Ahmet Günay Can’ın...