Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Markus Söder: Kreş ve okulların açılmaması çağrısı yaptı

Bavyera Başbakanı Markus Söder: Kreş ve okulların açılmaması çağrısı yaptı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Başbakanı Markus Söder, kilitlenmenin Ocak ayı sonuna kadar uzatılması gerektiği çağrısı yaptı.

Söder. ülke genelinde, okulların ve kreşlerin şu aşamada aceleyle açılmasının virüsün yayılmasını arttıracağını söyledi.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, kapatmanın üç hafta daha uzatılması ve okulların ve kreşlerin daha uzun süre kapatılması çağrısında bulundu. Söder, ”Erken gevşeme bizi uzun bir yoldan geri götürür,” dedi.

Söder, “Okulların ve kreşlerin aceleyle açılmaması” gerektiğini, çünkü çok sayıda enfeksiyon nedeniyle öğretmenleri ve öğrencileri tamamen okullara geri göndermek sorumsuzca” dedi. Söder. Virüsün okullarda da yayıldığı görüldü: Risk, özellikle tatillerden sonra en yüksek seviyededir. Almanya’da birçok kişi bunu uzun süredir hafife almıştır.

Başbakan öğrencilerin herhangi bir dezavantaja maruz kalmamalarını sağlamak istiyor: “Dijital teklifler çalışmalı ve öğretilmeli ve sınav planları esnek bir şekilde uyarlanmalıdır. Öğrenciler için ek stres yaratmadan eğitim kalitesini sürdürmek istiyoruz.” Tatil planlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Söder, “Tabii ki bu normal bir okul yılı olmayacak, ama kesinlikle kayıp bir yıl olmayacak” ifadeleri kullandı.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...