Ana Sayfa Almanya Almanya'da kısıtlamalar 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Almanya’da kısıtlamalar 31 Ocak’a kadar uzatıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet başbakanları videolu konferans yöntemiyle Berlin’de bir araya geldi. Yürürlükteki salgın önlemlerinin 31 Ocak’a kadar uzatılmasını kararlaştırdı. Sosyal temas da ciddi şekilde sınırlandırılıyor.

Merkel, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında amacının yedi günlük insidans değerinin 50’nin altında tutmak olduğunu söyledi. Merkel, Büyük Britanya’da ortaya çıkan mutasyona uğramış virüs nedeniyle bunun daha da önemli hale geldiğini söyledi. “Burada özellikle dikkatli olmamız gerekiyor.” “Yeni ve özel bir durum” var. Merkel, yeni önlemlerin sert olduğunu kabul etti. “Ancak amacımızı gözden kaçırmamak için bunu yapmaya mecbur hissediyoruz.”

Ayrıca enfeksiyon sayılarının çok yüksek olduğu, 7 günlük yeni vaka değeri 100 bin kişi başına 200’ün üzerinde olan bölgelerde dolaşıma da sınırlama getirilecek. Yeni önlemlere göre, bu bölgelerde kişiler geçerli bir nedenleri olmadığı sürece sadece evlerinin 15 kilometre uzağına kadar gidebilecek.

Marketler, eczaneler, bankalar, akaryakıt istasyonları gibi işletmeler dışındaki tüm dükkanların kapalı kalmasına 31 Ocak’a kadar devam edilecek. Okullar ve ana okulları kapalı kalacak.

Özel buluşmalara yalnızca kendi hanehalkı üyeleri ve aynı evde yaşamayan en fazla bir başka kişi ile izin veriliyor.

Korona riskli alanlardan girişler sıkılaştırılacak Yurt dışındaki korona riskli bölgelerden giriş yapanlara yönelik kurallar yeniden sıkılaştırılıyor.

Almanya’ya riskli bölgelerden gelenler, ülkeye girmeden 48 saat önce Covid-19 testi yaptırması zorunlu. 10 günlük karantina süresi, beşinci günün sonundan yaptırdığı Covid-19 testi negatif çıkması durumunda karantinadan çıkabilecek.

Federal hükümet şu anda dünya çapında yaklaşık 200 ülkeden yaklaşık 150’sini korona riskli bölge ilan etti ve oraya seyahat etmemesi konusunda uyarıda bulundu. Avrupa’da risk alanı olmayan neredeyse hiç bölge yok.

Başbakan Merkel, 25 Ocak’ta federal eyaletlerin başbakanlarıyla bir sonraki görüşme yapacağını duyurdu. Ardından 31 Ocak’tan sonra durumun nasıl devam edeceğine karar verilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı