Ana Sayfa Bavyera Bavyera sınır polisi korona denetimlerini arttırdı

Bavyera sınır polisi korona denetimlerini arttırdı

-

Bavyera’ya geri dönen yolcularda korona kontrollerinde artış.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera sınır polisi, federal polisle yakın işbirliği içinde, enfeksiyondan korunma yönetmeliklerine uyumu kontrol etmek için önümüzdeki hafta sonu yurt dışından dönen yolcuları giderek daha fazla kontrol edecek. Bavyera sınır polisi, rastgele arama kontrollerinin bir parçası olarak Bavyera çevik kuvvet polisi tarafından destekleniyor.

Ayrıca, havaalanlarına dönen yolcuların kontrolü de odak noktası olacaktır. Mümkünse, ülkeye giren herkes bir enfeksiyon kontrol kontrolüne tabi tutulmalıdır. Münih, Nürnberg ve Memmingen havalimanlarında artık halka açık olmayan alanlarda bir korona testi var. Mevcut düzenleyici duruma göre, korona riskli bölgeden kara veya hava yoluyla girdikten sonraki 48 saat içinde negatif korona testi sunmak ve sonucu üç gün içinde sağlık departmanına sunmak yeterli olsa da, Herrmann, geri dönen tüm yolculara uyarıda bulundu: ” Güvenli tarafta olun ve Almanya’ya girmeden 48 saate önce test yaptırın. ” Herrmann ayrıca uyardı: “Korona koruma tedbirlerini ihlal eden herkes ağır para cezaları beklemelidir!”

Herrmann’ın açıkladığı gibi, geri dönen yolcular sadece korona testine tabi tutulmuyor. Riskli bölgelerden giren kişiler için de katı bir karantina şartı vardır. Ülkeye girdikten hemen sonra kendi dairenize veya diğer uygun konaklama yerinize gitmeli ve ülkeye girdikten sonra on gün boyunca tecritte kalmalısınız. Karantina, en erken beş gün sonra negatif bir testle sonlandırılabilir. Örneğin işe gidip gelenler veya yolcular için istisnalar etkilenmeden kalır. Ek olarak, riskli bir bölgede bulunan yolcuların Almanya’ya girmeden önce dijital giriş kaydını (DEA) (www.einreiseanmeldung.de) tamamlamaları gerekir.

Herrmann’a göre, Bavyera sınır polisi ve federal polisten yetkililer, 27 Aralık 2020’de 7 Ocak 2021’e kadar öncelikli kontrollerin başlamasından bu yana 37.280 geri dönen kişiyi kontrol etti. Kontrolde 5.088 kişinin teste tabi tutulmasına rağmen geçerli bir Corona test sertifikası yoktu. 7.747 vakada, sorumlu bölge idari otoritesine bir rapor sunuldu çünkü denetim sırasında hiçbir test kanıtı sunulmadı veya DEA mevcut değildi. Herrmann, “Polis raporları sayesinde, ikamet yerindeki yetkililer enfeksiyon kontrol kurallarına uyumu izleyebilirler.” Dedi. “Bu, korona salgınını kontrol altına almada önemli bir yapı taşıdır.” Herrmann, özverili çalışmaları için Bavyera sınır polisine ve federal polise teşekkür etti.

Foto: Bavyera İçişleri Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA