Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Markus Söder: Tüm güçlerin seferber edilmesi gereken ciddi bir durumdayız

Bavyera Başbakanı Markus Söder: Tüm güçlerin seferber edilmesi gereken ciddi bir durumdayız

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Başbakanı Markus Söder, koronavirüse karşı aşı üretimini hızlandırmak için bir “ulusal ilaç ittifakı” çağrısında bulundu. Södee, ”Henüz yeterli aşıya sahip değiliz ve mutasyon da büyük bir endişe kaynağı hızımızı artırmalıyız.” dedi.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, aşılamaya hazır olmayı teşvik etmek için bir hükümet kampanyası çağrısında bulunuyor. Söder, Süddeutsche Zeitung’a verdiği röportajda, Almanya’nın koronavirüse karşı yarışta olduğunu ifade etti.

Söder, Almanya’nın “Avrupa’nın bir numaralı ilaç ülkesi” olduğunu, ancak daha fazla üretim kapasitesini idare edebilmesi gerektiğini söyledi. Bunun hakkında ilaç firmalarıyla konuşmalıyız. Gerektiğinde, “devlet şirketlere mali destek vermek zorundadır”. Tüm güçlerin seferber edilmesi gereken ciddi bir durumdayız. Söder, ”Ek aşı üretimi sadece Almanya’ya değil, tüm Avrupa pazarına da fayda sağlayabilir.” İfadelerini kullandı.

Söder, salgınla daha iyi mücadele edebilmek için “mutasyona uğramış virüsün tespit edilebileceği daha fazla tesise acilen ihtiyaç duyulmaktadır” dedi. Söder, mevcut birkaç tesis yeterli olmayacağını, Almanya’nın her federal eyaletinde birkaç tesise ihtiyaç duyulacağını aktardı. Söder, mutasyona uğramış virüs, Büyük Britanya ve İrlanda’da hızlı bir şekilde yayılıyor ve sayılar, Hollanda’da da keskin bir şekilde artıyor. “Kurtulma ihtimalimiz ne yazık ki düşük.”

Söder, Almanya’daki kilitlenme “Neyse ki mutasyonun yayılmasını yavaşlatıyor, ancak durdurmuyor” dedi. Mutasyona uğramış virüs Almanya’da geniş ölçekte yerleşecek olsaydı, şu anda olduğundan daha temel önlemlere ihtiyaç duyabilirdi. Bu nedenle, daha hızlı aşılamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...