Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Markus Söder: Ülke çapında aşı mecburiyeti getirilsin

Bavyera Başbakanı Markus Söder: Ülke çapında aşı mecburiyeti getirilsin

-

- Reklam -

Bavyera Başbakanı Markus Söder, ”Yaşlılar ve huzurevlerindeki bakım personeli arasında aşılama reddi çok yüksek” olduğunu söyledi. Bu nedenle, ”Alman Etik Kurulu, zorunlu aşılamanın mümkün olup olmadığı ve hangi gruplar için düşünülebileceği konusunda önerilerde bulunursa iyi olur.” dedi. Söder, özellikle huzurevlerinde, sonuçta bu bir ölüm kalım meselesidir.

Bavyera Başbakanı, ek olarak, ”Aşılamaya hazır olmayı teşvik etmek için sanat, spor ve siyasetten rol modellerin katıldığı büyük bir devlet kampanyasına” ihtiyacınız var, dedi. Yayılan pek çok sahte habere karşı koymalıyız Aşı yaptırmak, vatandaşlık görevi olarak görülmelidir. Söder, ”Yaşlılar ve huzurevleri aşılanırsa, devletin tepesi de bir rol model olarak aşılanabilir.” dedi. Şimdiye kadar, bu mümkün olmadı çünkü haklı olarak en çok tehlike altındaki vatandaşlarla ilk önce ilgileniyoruz.

Başbakan, salgınla daha iyi mücadele edebilmek için mutasyona uğramış virüsün tespit edilebileceği daha fazla tesise acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Mevcut birkaç tesis yeterli olmayacak, Almanya’nın her federal eyaletinde birkaç testise ihtiyaç var. Mutasyona uğramış virüs, Büyük Britanya ve İrlanda’da hızlı bir şekilde yayılıyor ve sayılar, Hollanda’da da keskin bir şekilde artıyor. ”Kurtulma ihtimalimiz ne yazık ki düşük.” ifadelerini kullandı

Söder, ”Almanya’daki kilitlenme, neyse ki mutasyonun yayılmasını yavaşlatıyor, ancak durdurmuyor.” dedi. Mutasyona uğramış virüs Almanya’da geniş ölçekte yerleşecek olsaydı, ”Şu anda olduğundan daha temel önlemlere ihtiyaç duyabilirdi – bu nedenle bundan kaçınmak ve daha hızlı aşılamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA