Ana Sayfa Bavyera Bavyera'ya Moderna aşısının ilk teslimatı ulaştı

Bavyera’ya Moderna aşısının ilk teslimatı ulaştı

-

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek: Moderna’dan ilk aşı teslimatı Bavyera’ya ulaştı.

Bavyera Sağlık Bakanı: Bavyera’daki Corona aşılama aralığı daha da genişletiliyor, 12 Ocak Salı günü, Almanya için onaylanan ikinci Corona aşısı Moderna’nın ilk 9.600 aşı dozu Bavyera’daki merkezi bir depoya ulaştı. Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek buna dikkat çekti. Holetschek şunları vurguladı: “Bu aşı dozlarının başka bir üreticiden teslim edilmesiyle Bavyera’daki aşılama aralığı sürekli olarak genişletilebilir. İlk Moderna aşı teslimi, en yüksek düzeyde bakıma sahip hastanelerdeki personele yöneliktir. “

Bu ilk aşı serisinin dağıtımı yatak kapasitesine, yani hastanelerin büyüklüğüne bağlıdır. Buradaki nakliye, sözleşmeli bir lojistik hizmet sağlayıcısı tarafından gerçekleştiriliyor. Artan teslimat miktarlarıyla birlikte, Moderna’nın yeni aşısı da aşılama merkezleri aracılığıyla aşılanmaktadır.

Holetschek, “Şubat ayının sonundan itibaren düzenli olarak daha büyük aşı teslimatları alacağımızı varsayıyoruz. BioNTech’in teslimatları ile birlikte, adım adım daha fazla insanı aşılayabilir ve Bavyera’yı koruyabiliriz! ”Tedaviyi yürüten doktor, hastasıyla yakın istişare içinde uygun bir aşı seçimine karar verir. Belirli bir üreticiden aşı seçme hakkı yoktur.

Yeni kayıt portalı www.impfzentren.bayern de aşı merkezlerinde aşı randevusu için kayıt yaptırmak üzere 11 Ocak Pazartesi gününden bu yana yayında. Lansman tarihinden bu yana yapılan 270.000 kayıt, nüfusun aşı yapmaya çok istekli olduğunu gösteriyor. Aşı randevularının tahsisi, çağrılan öncelik grubuna ait olmalarına bağlıdır.

Holetschek, “Aşı aralığını mümkün olan en kısa sürede genişletmek ve virüsü uzun vadede yenebilmek için başka bir aşının onaylanması önemliydi” diye ekledi.

Bavyera Eyaleti Sağlık ve Bakım Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA