Ana Sayfa Almanya Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Evden çalışmayı mümkün kılın!

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: Evden çalışmayı mümkün kılın!

-

- Reklam -
- Reklam -

Federal Cumhurbaşkanı Steinmeier, 15 Ocak’ta Bellevue Sarayı’nda korona salgınında daha fazla ev ofis için işveren ve sendika başkanlarıyla buluştu.

Federal Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in Alman İşveren Sendikaları Konfederasyonu (BDA) Başkanı Rainer Dulger ve Alman Sendikalar Federasyonu (DGB) Başkanı Reiner Hoffmann ile Korona salgını zamanlarında ev içi ofisin daha fazla kullanılması için ortak çağrı yaptı.

Steinmeier, konuşmasında şu ifadelere yer verdi. ”Maalesef, ülkemizde çok fazla insan hala Korona’dan muzdarip. Ve virüsten ölenlerin sayısı üzücü. Virüsün İngiltere veya Güney Afrika’da meydana geldiği ve Almanya’da da münferit vakalarda tespit edildiği şekliyle mutasyonu enfeksiyon riskini artırıyor. Bunun hakkında çok endişeliyim. Bu gelişme, Almanya’daki tüm insanlara hitap etmek için BDA Başkanı ve DGB Başkanı ile birlikte bugün adımı atmamı sağlıyor: Mümkün olan her yerde, iş yerindeki bağlantıları da azaltmalıyız. Daha azı daha çoktur – özellikle bu günlerde. ”

“Şirketlere, İK yöneticilerine ve yöneticilere ortak çağrımız: Evden çalışmayı mümkün kılın! Nasıl yapılacağını, nerede yapılacağını ve nasıl yapılacağını en iyi siz biliyorsunuz. Her zamankinden daha gerekli. Günümüzde birçok iş bağlantısı dijital olarak tasarlanabiliyor. Bu her zaman ideal değildir, ancak kesinlikle enfeksiyona karşı korur. “

Steinmeier, “Ve tüm çalışanlara çağrımız: Fırsatınız varsa ve henüz yapmadıysanız, ev ofisinde çalışın! Gerekmiyorsa ofise gitmeyin! S-Bahn veya otobüsle işe gitmek için her yolculuk risk olacaktır.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı