Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da okullar için final sınavları için yeni tarihler belirlendi

Bavyera’da okullar için final sınavları için yeni tarihler belirlendi

-

Bavyera’da okullar için final sınavları için yeni tarihler belirlendi.

Okulların kapatılması nedeniyle, Bavyera’daki final sınavları ertelenecek. Bavyera Eğitim ve Kültür Bakanı Piazolo yeni programı yayınladı.

Bavyera her tür okulda final sınavlarını erteliyor. Bavyera Eğitim Bakanı Michael Piazolo, ilgili final sınıflarındaki tüm gençlere yaklaşan sınavları için adil koşullar sağlıyoruz,” dedi. “Ayrıca 4. sınıfa geçerken zaman baskısını da azaltıyoruz.”

Kasım ayının sonunda Kültür Bakanlığı, Abitur sınavlarının gramer okulları için daha sonra başlayacağını duyurmuştu. Bakanlık, mevcut okulların kapanması nedeniyle sınav sayısının önemli ölçüde azalacağını duyurdu.

Program, diğer tüm okul türleri için revize edildi. Piazolo, bu öğrencilerin “okul yılını iyi geçmeleri” için bir temel oluşturmalıdır, dedi. “Gerekirse başka ayarlamalar da yapacağız.”

Okul türlerindeki yeni sınav tarihleri:

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na göre ortaokul bitirme sınavları 22 Haziran yerine 6 Temmuz 2021’de başlayacak.

Ortaokuldan yeterlik mezuniyeti için sınavlar 28 Haziran yerine 12 Temmuz 2021’de başlıyor, anadili konusunda ise 25 Haziran sınav tarihidir.
Realschulen

Ortaokullarda yazılı sınavlar 22 Haziran yerine 6 Temmuz 2021’de başlayacak, yabancı dillerde merkezi sözlü sınavlar da ertelenecek.
Meslek okulları

İşletme okullarında yazılı sınavların başlaması 18 Haziran’dan 2 Temmuz’a ertelenecek.

Fachoberschulen (FOS) ve meslek okullarında (BOS) yazılı sınavlar 17 Mayıs yerine 10 Haziran 2021’de başlıyor.
Liseler

Abitur sınavları, 12 Mayıs 2021’de 30 Nisan yerine Kasım ayında kararlaştırıldığı üzere başlayacak. Bakanlığa göre, yılın ilk yarısı “bu eğitim aşamasını iyi bir şekilde tamamlayabilmek için” uzatılacak.

Yılın ikinci yarısındaki sınav sayısının önemli ölçüde azalacağı belirtildi. Okul ödevleri yalnızca Almanca, matematik ve sürekli bir yabancı dilde (S11) veya üç yazılı Abitur dersinde (S12) yapılmalıdır.
İlkokullar

Bavyera Kültür Bakanlığı, ayrı ayrı okul türleri için tüm yeni sınav tarihlerinin ayrıntılı bir özetini burada web sitesinde yayınladı. https://www.km.bayern.de/ministerium/termine.html

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA