Ana Sayfa Almanya T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’la görüştü

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’la görüştü

-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) Dışişleri Bakanı Heiko Maas’la 18 Ocak 2021 tarihinde Ankara’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından, her iki Bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’yla ikili ticaret ve turizmin salgına rağmen devam ettiğini ve daha da artıracağını, Avrupa Birliği’yle (AB) pozitif bir atmosferin mevcut olduğunu, bununla birlikte, somut sonuçlar da beklendiğini, Türkiye ile AB arasındaki 18 Mart 2016 tarihinde varılan Mutabakatın güncellenmesi ve Türk vatandaşlarının Schengen alanına vizesiz seyahatlerinin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca Yunanistan’la İstikşafi Görüşmelerde aramızdaki tüm konuların ele alınacağını da kaydetti.

Aynı gün sabah, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) video konferans yöntemiyle düzenlenen “Yeniden Asya; Türkiye’nin Asya Ülkeleri ile Ticaretinin Geliştirilmesinde Yeni Perspektifler” toplantısına da katıldı ve “Yeniden Asya” girişimimiz hakkında bilgilendirmede bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca, dünyanın dört bir yanına atanan, Türk Büyükelçileriyle de biraraya gelerek, kendilerine yeni görevlerinde başarılar diledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Moosburg’da Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinliği Düzenlendi

Münih Moosburg – Freising  Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Ali Naşit Aras, öğrencileri ve velilerinin katkıları ile hazırlanan 18 Mart Çanakkale...