Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da BioNTech'in teslimatlarının azalmasına rağmen aşılar devam ediyor

Bavyera’da BioNTech’in teslimatlarının azalmasına rağmen aşılar devam ediyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Sağlık Bakanı Holetschek: BioNTech’in teslimatlarının azalmasına rağmen Bavyera’da aşılar devam ediyor.

BioNTech’in teslimatlarının azalmasına rağmen Bavyera’da korona aşıları devam ediyor. Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek Pazartesi günü Münih’te buna dikkat çekti. Aynı zamanda şunu vurguladı: “Federal hükümet ve Avrupa Birliği, BioNTech’i düzenli ve planlanabilir korona aşısı teslimatları sağlamaya davet ediliyor.”

Bakan şunları ekledi: “Eyalet hükümeti, mahalleler ve kentsel bölgeler, mevcut taahhütler temelinde önümüzdeki haftalarda on binlerce ilk aşı planladı. Benim için önemli olan: Yapılan her aşı, bireysel vakalarda hayatları korur ve kurtarır! Ortak bir çabayla, mükemmel bir altyapı inşa ettik. Aşılama merkezlerimiz faaliyet halindedir ve günde 38.000 kişiye kadar aşı yapabilir. Aşılama planlaması ve randevuları da işe yarar. Şimdi BioNTech’in vaat edilen aşı teslimatları tutulmuyor. İlk aşılamalarda gecikmeler ve ertelemeler olacağı gerçeği, sadece etkilenenler için büyük hayal kırıklığına neden oluyor. Holetschek, BioNTech / Pfizer’in yanı sıra federal hükümet ve AB’den açık ve güvenilir taahhütler talep ediyorum.”

Yine de Bavyera Eyaleti önlemlerini aldı. Bugün planlanan 110.000’in üzerinde doz aşı teslimi programa ulaştı. Bu öğleden sonra alınan bilgilere göre BioNTech, 15 Şubat 2021’e kadar dört teslimat için toplamda yüzde 13 daha az aşı yapacak. Bununla birlikte, bilgilere göre, bu kısa teslimatlar 22/2/2021 tarihinden itibaren yapılan teslimatlarla telafi edilecek.

Holetschek şunları vurguladı: “Bavyera’da ikinci aşıların garantisi önceliğe sahiptir ve garantilidir. İleriye dönük ve akıllı planlama yoluyla, halihazırda aşılanmış kişiler için koronavirüse karşı tam bağışıklık korumasını garanti edebileceğimiz rezervler oluşturduk. Şimdi vaat edilen teslimat miktarları göz önüne alındığında, daha sonraki ilk aşılar için randevular artık hızlı bir şekilde verilebiliyor. “

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı