Ana Sayfa Almanya Merkel: Büyük Britanya'dan gelen mutasyon tehlikesi devam ediyor

Merkel: Büyük Britanya’dan gelen mutasyon tehlikesi devam ediyor

-

- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ”Bu salgın, yüzyılın felaketidir” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin’deki federal basın toplantısında yaptığı konuşmada,”Pandeminin çok zor bir aşamasındayız.” İfadelerini kullandı.

Merkel, Almanya’nın “salgının çok zor bir aşamasında” olduğunu söyledi. Bir yandan günlük yeni enfeksiyonlar azaldı. Yoğun bakım ünitelerinde de durum düzeldi. Durumun düzelmeye başlaması çok cesaret verici. Bu, çabanın buna değdiğini gösterir. Dedi. Öte yandan, hala endişe verici derecede yüksek ölüm oranları var. Merkel, “Bu korkunç” diye vurguladı.

Merkel, Büyük Britanya’dan gelen mutasyon tehlikesi devam ediyor.

Merkel, tehlikenin çok ciddiye alınması gerektiği konusunda uyardı. Mutasyona uğramış virüsün oluşturduğu tehdidi önlemek için hala biraz zaman var diye konuştu. “Bu yüzden ülkemiz için tedbirli hareket ediyoruz.” Bu mutasyonun yayılmasını olabildiğince yavaşlatmak önemlidir. “Tehlike bizim için daha elle tutulur hale gelene kadar beklememeliyiz.” Dedi.

Merkel: ”Öte yandan, Büyük Britanya’dan gelen mutasyon tehlikesi devam ediyor. Bilimsel bulgular bunun çok daha bulaşıcı olduğunu ve Büyük Britanya’daki yeni enfeksiyonlardaki patlamanın ana nedeni olarak kabul edildiğini gösteriyor” diye konuştu.

Merkel, günlük bakım merkezleri ve okulları açmak bir önceliğimiz olacaktır.

Merkel, sağlık yetkililerinin temasları tekrar izleyebilmesi için yedi günlük insidansı (yedi gün içinde 100.000 kişi başına yeni enfeksiyonlar) 50 değerinin altına düşürme hedefini yineledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA