Ana Sayfa Avrupa Avrupa Birliği, seyahat özgürlüğü için aşı pasaportu getirmeye hazırlanıyor

Avrupa Birliği, seyahat özgürlüğü için aşı pasaportu getirmeye hazırlanıyor

-

- Reklam -

Avrupa Birliği, seyahat özgürlüğü için aşı pasaportu getirmeye hazırlanıyor.

27 AB ülkesi akşam video konferans yöntemiyle toplandı. Korona krizinde, gereksiz seyahatlerin daha da kısıtlanması tavsiye edildi.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, “Avrupa iç pazarının düzgün işleyişini garanti altına almak için sınırları açık tutmalıyız.” Bununla birlikte, Avrupa sınırları mallar ve yolcular için olabildiğince açık kalması gerektiği ifade etti.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen endişelerini dile getirdi. Korona krizinde, 27 AB ülkesi gereksiz seyahatlerin daha da kısıtlanmasını tavsiye etti. AB’de neredeyse tüm devletler şu anda bundan çok uzak.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, 27 AB ülkesinin ortak bir aşı sertifikası üzerinde çalıştığını doğruladı. AB video zirvesinden önce, özellikle Malta, Yunanistan ve İspanya gibi tatil ülkeleri, tek tip bir aşı sertifikası ve aşılı kişiler için seyahat özgürlüğü getirilmesi önerisini yineledi.

Pazar gününden itibaren Fransa, diğer AB ülkelerinden gelen yolcuların 72 saatten daha eski bir PCR testi yaptırmasını isteyecek. Ancak, sınır bölgelerindeki yolcular bundan muaf tutulacak.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA