Ana Sayfa Almanya Alman Federal Polisi sınırlardaki kontrollerini sıkılaştırdı

Alman Federal Polisi sınırlardaki kontrollerini sıkılaştırdı

-

Alman Federal Polisi sınırlardaki kontrollerini sıkılaştırdı.

Özellikle yüksek sayıda korona enfeksiyonunun görüldüğü 20’den fazla ülke için, Almanya’da Pazar gecesinden bu yana daha katı giriş kuralları uygulanıyor. Bu yüksek riskli alanlar arasında, Çek Cumhuriyeti, tatil ülkeleri Portekiz, İspanya ve Mısır ve ABD bulunuyor. Bu ülkelerden gelenler sınırda negatif bir korona testi (PCR testi) göstermek zorunda.

Federal İçişleri Bakanlığı’na göre, hava limanlarında ve limanlarda testler sistematik olarak kontrol ediliyor. Sınır kontrollerinin olmadığı diğer AB ülkeleri ile kara sınırlarında, yolcular rastgele ve şüpheden bağımsız olarak kontrol ediliyor.

Şu ülkeler yüksek riskli bölge olarak kabul ediliyor: Mısır, Arnavutluk, Andorra, Bolivya, Bosna Hersek, Estonya, İran, İsrail, Kolombiya, Kosova, Letonya, Lübnan, Litvanya, Meksika, Karadağ, Kuzey Makedonya, Filistin, Panama, Portekiz, Sırbistan, Slovenya, İspanya, Çekya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri.

Almanya’ya yüksek riskli bölgelerden gelenler giriş yaparken 48 saatten daha eski olmamak üzere ve Almanca, İngilizce veya Fransızca dillerinde yazılmış negatif bir test sonucu göstermek zorundalar.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA