Ana Sayfa Almanya Merkel, Almanya'nın Nasyonal Sosyalizm sırasında yaptığı medeniyet ihlalinden dolayı derinden utanıyorum

Merkel, Almanya’nın Nasyonal Sosyalizm sırasında yaptığı medeniyet ihlalinden dolayı derinden utanıyorum

-

- Reklam -
- Reklam -

Federal Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel, 27 Ocak 2021 Çarşamba, Uluslararası Holokost Anma Günü (IHRA), BM ve UNESCO’nun ortak etkinliği vesilesiyle konuştu.

Merkel konuşmasında, ”Almanya’nın Nasyonal Sosyalizm sırasında yaptığı medeniyet ihlalinden dolayı derinden utanıyorum” dedi.

Merkel, ”Kurbanları hatırlamak ve anmak Almanya’nın daimi sorumluluğu olmaya devam edecek: Avrupa Yahudilerinin, Romanların, Polonya’daki siyasi tutuklular ve aydınların temsilcileri, Sovyetler Birliği ve diğer ülkelerdeki savaş esirlerinin, direniş savaşçıları, eşcinsellerin, engelli insanların ve sayısız başka kadınların, aşağılanan, zulüm gören, işkence gören ve öldürülen erkekler ve çocuklar. Bu insanları ve kaderlerini asla unutmamalıyız diye konuştu.

Merkel, Hayat hikayelerini anlatacak güce sahip hayatta kalanlara özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Merkel, Uluslararası Holokost Anma Birliği, Birleşmiş Milletler ve UNESCO bugün ilk kez bu etkinliği bir arada düzenliyor. Bu özel birlik ve kararlılık belirtisi için çok minnettarım! Çünkü yıllık anma günleri, gündelik hayata yayılmalıdır. Anti-Semitizm ve ırkçılığa yer bırakmamak için her zaman tetikte olmalıyız.

Merkel konuşmasında, ”Holokost kurbanlarını hatırlayarak ve kaderlerinden dersler çıkararak onurlandırıyoruz. Bu bizim sürekli sorumluluğumuzdur – şimdiki ve gelecek nesiller için” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali


- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...