Ana Sayfa Bavyera Münih'te yedi günlük insidans değeri 50'nin altına indi

Münih’te yedi günlük insidans değeri 50’nin altına indi

-

Bavyera’nın Başkenti Münih’te 7 günlük insidans değeri 50’nin altında indi.

Robert Koch Enstitüsü bugün açıkladığı verilerde, Münih şehrinin yedi günlük insidans değerinin 50’nin altına indiğini bildiridi. Münih’te bugün 48,0 insidans değeri bildirildi.

Ancak bu, korona kurallarının da gevşetileceği anlamına gelmiyor. Çünkü Bavyera Enfeksiyondan Korunma Önlemleri Yönetmeliğine göre, 50 olan insidans değeri daha da düşme eğilimi ile arka arkaya en az 7 gün aşılmadıysa, rahatlama başlayabilir.

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Her şeyden önce bugün Münih’te tekrar 50’nin altında bir insidans değerine ulaşmış olmamız çok sevindirici. Geçtiğimiz haftalarda enfeksiyon sayısını önemli ölçüde azaltabilmiş olmamıza önemli katkılarda bulunan Münih halkına özellikle teşekkür etmek isterim.

Reiter: Elbette olumlu gelişmenin devam edeceğini umuyorum. Mevcut düzenleme durumuna göre rahatlayabilmek için 7 gün üst üste 50 değerine ulaşılması veya altına düşülmesi gerekiyor. Bu yalnızca Bavyera eyalet hükümeti ile anlaşarak olabilir. Bu nedenle bugün Başbakan ile telefonda görüştüm ve işlerin nasıl gelişeceğini bekleyip göreceğimiz ve önümüzdeki hafta Başbakan Konferansı’ndan önce bunu tekrar tartışacağımız konusunda anlaştım. Bu nedenle, bireysel önlemlerin gevşemesi için bugün henüz çok erken. Mevcut enfeksiyon durumu ve olası önlemler hakkında haftada birkaç kez uzmanlarıma danışıyorum. “

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA