Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Markus Söder, kısıtlamaların uzatılacağını düşünüyorum

Bavyera Başbakanı Markus Söder, kısıtlamaların uzatılacağını düşünüyorum

-

Bavyera Başbakanı Markus Söder, Çarşamba günkü federal devlet zirvesinden önce ARD’ye açıklamalarda bulundu.

Bavyera Başbakanı Markus SöderARD’ye verdiği demeçte, “Kilitlemenin uzatılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Söder, “Şimdi durmak mantıklı değil. “Her şeyi açtığımızı bir düşünün, o zaman iki veya üç hafta içinde eskisinden daha kötü bir durumda olabiliriz” diye konuştu.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, Korona kısıtlamalarının kaldırılması sürecini içeren ayrıntılı bir planın uygulanması zor. “Ama sizi şimdiden biraz uyarıyorum, tabiri caizse, sekiz, dokuz veya on adımlık iyi uygulanmış adım adım planlarımız var” ifadeleri kullandı.

Söder, olası açılış adımları için tercih ettiği sıra hakkında şunları söyledi: “Evet, sayılar düşmeye devam ederse işleri kolaylaştırmaya gelince önceliğimiz var” dedi. Bu her şeyden önce okullar ve kreşler için geçerlidir. Öte yandan, özellikle yeni ve oldukça bulaşıcı koronavirüs varyantları nedeniyle dikkatli olunması önemli. Söder, “Şu anda hiçbir şeyi aceleye getirmememizi, hiçbir şeye takılıp kalmamamızı tavsiye ediyorum.” Dedi. Korona önlemlerinin kademeli olarak gevşetilmesi için bir perspektif geliştirilmeli, ancak güvenlik “en öncelikli” olmalıdır.

Bavyera başbakanı, “Şimdi bir hata yaparsak, üçüncü bir dalga olabileceğinden endişeleniyorum” dedi. “Şu anda hiçbir şeye acele etmememizi şiddetle tavsiye ediyorum.”

Çarşamba günü, federal ve eyalet hükümetleri salgına nasıl devam edileceğini dair toplantı yapacaklar. Muhtemelen kilitlemenin uzatılmasına da karar verilecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA