Ana Sayfa Bavyera Almanya'da Öğrencilere 350 Euro Bilgisayar Yardımı

Almanya’da Öğrencilere 350 Euro Bilgisayar Yardımı

-

Almanya’da Federal hükümet, dijital öğrenme cihazlarını finanse etmeyi kabul etti.

Ailelerin temel gelir desteği alan çocukları ve gençler genellikle uzaktan eğitime katılmak için uygun donanıma sahip olamadığından ve bu nedenle geride kalma riski altında. Korona salgınının başlamasından neredeyse bir yıl sonra, federal hükümet şimdi iş merkezlerine talep üzerine bu öğrenciler için dizüstü bilgisayarları veya tabletleri finanse etme talimatı verdi.

Yönetmelik 1 Ocak’tan itibaren geriye dönük olarak uygulanacak. Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı tarafından Cuma günü yapılan basın açıklamasında, bunun “çocukların uzaktan eğitime hızlı ve kolay bir şekilde başlamasını sağlamak için pragmatik bir çözüm” olduğunu söyledi.

İş merkezinin bir öğrenciye dijital cihazı ödemesinin üç koşulu var: Aile, Sosyal Güvenlik Yasası II’ye göre temel güvenlik hakkına sahip olmalıdır, örneğin genellikle “Hartz IV” olarak adlandırılan işsizlik parası II . Ayrıca, çocukların okuldan veya başka bir yerden daha önce bir cihaz almamış olması gerekir. Kural olarak, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve aksesuarlar gibi cihazlar için çocuk başına toplam 350 Euro’ya kadar para verilmektedir.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA