Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da çocuk yuvaları ve okullar kademeli olarak açılıyor

Bavyera’da çocuk yuvaları ve okullar kademeli olarak açılıyor

-

Bavyera’da çocuk yuvaları ve okullar kademeli olarak açılıyor.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, bugün yaptıkları Kabine Toplantısı sonrası alınan yeni kararları açıkladı. Söder, Bavyera’da eğitimin kademeli olarak açılacağını ifade etti.

Bavyera’da okullar 22 Şubat 2021 tarihinden itibaren asgari mesafe kurallarıyla ve dönüşümlü olarak 1 ila 4. sınıflar yüz yüze öğretime geçecek. Karar tüm final sınıfları içinde geçerli. Öğretmenlerin sınıfta tıbbi maske takması zorunlu oldu. Diğer sınıflar ve okul türleri için uzaktan öğretim uygulanmaya devam edecek.

Çocuk bakım tesisleri: Kreşler ve gündüz bakım merkezleri 22 Şubat 2021’den itibaren kademeli olarak açılacak. 7 günlük insidans değeri 100’ün üzerinde olan ilçelerde ve kentsel bölgelerde kapalı kalmaya devam edecek.

Çocuklarına evde bakmaya devam eden ebeveynler, acil bakımın maksimum 5 gün boyunca kullanılması halinde Şubat 2021’de katkı paylarının geri ödenmesini alacaklar.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi