Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakan Markus Söder: Mutasyon gerçek bir tehlikedir

Bavyera Başbakan Markus Söder: Mutasyon gerçek bir tehlikedir

-

Bavyera Başbakan Markus Söder, Bavyera eyalet parlamentosunda bugün yaptığı konuşmada, alınan kararlarını savundu.

Bavyera Başbakanı Söder, alınan tedbirler sayesinde, şu anki enfeksiyon sayısına bakıldığında ikinci dalganın kırıldığını görebilir diye konuştu. Söder, tedbirler işe yaradı ve boşuna değildi. Enfeksiyon oranları kısmen yüzde 90 düştü. Şu anda hızlı bir şekilde duramayız. Kapanış cesaret ister. Mutasyon gerçek bir tehlikedir. Ne kadar az vaka olursa o kadar güvende olur.

Gelişim eğilimi iyi. Söder, hedefin Bavyera genelinde “Şubat ayı sonu, Mart başı” insidansının 50’den az olması olduğunu belirtti. Robert Koch Enstitüsü verilerine göre insidans değeri Bavyera’da 62.

Söder eyalet parlamentosunda yaptığını konuşmasında, İrlanda ve Portekiz gibi ülkelere tecritin çok erken bitirilmesi konusunda uyarıda bulundu. ”Sayılar arttığında daha katı tedbirlerin tekrar alınması gerekirse, nüfusun kabulü önemli ölçüde daha düşük olacaktır” dedi

Söder, İngiliz mutasyonu, özellikle Doğu Bavyera’da giderek daha fazla tespit edildiğini, Çek Cumhuriyeti ve Tirol ile sınır kontrollerinin sıkılaştırıldığını ayrıca Tirol ve Çek Cumhuriyeti mutasyon bölgesi ilan edildiğini söyledi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA