Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyaleti, Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarına sıkı sınır kontrolleri getirdi

Bavyera Eyaleti, Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarına sıkı sınır kontrolleri getirdi

-

- Reklam -

Başbakan Markus Söder, ve İçişleri Bakanı Joachim Herrmann bugün sınır bölgesi Schrindig’de düzenledikleri ortak basın toplantısındai Tirol ve Çek Cumhuriyeti sınırlarına giriş kurallarının sıkılaştırıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Herrmann, “Sınırlar kapalı değil, sıkı sınır kontrollerimiz var” dedi. Yük trafiğinin devam etmesi önemlidir diye konuştu.

Bavyera’nın Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarına giriş kurallarının sıkılaştırılmasının ardından, bölge ofisleri Salı gününe kadar hangi şirketlerin istisnasının geçerli olduğunu belirleyecek. İlk on iki saatte, polis 500’den fazla yolcuyu geri çevirdi.

Bavyera’ya bu gece yarısından itibaren, Çek Cumhuriyeti ve Tirol’den yalnızca Almanya’da ikamet oturma izni olanların ve Almanların girişine izin verilecek. Doktorlar, hemşireler ve hemşireler ile kamyon şoförleri ve mevsimlik tarım işçileri için istisnalar var. Bir ebeveynin, eşin veya çocuğun cenazesine gitmek isteyen herkes, babalar da çocuklarının doğumu için girebilir.

İşe gidip gelenler için katı giriş kurallarının istisnaları var. Federal İçişleri Bakanlığı, ”Endüstrilerde önemli görevleri olan yolcuların Almanya’ya girmelerine izin verilecek” dedi.

Söder, önümüzdeki iki gün içinde tam olarak hangi meslek gruplarının işe gidip gelenler için muafiyet kapsamına girdiğinin netleştirilmesi gerektiğini açıkladı. Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann’ın da eklediği gibi: “Hangi şirketlerin etkilendiğini ve sistematik olarak ilgili olduğunu Pazartesi ve Salı günü bölge ofisleri belirleyecek.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA