Ana Sayfa Almanya Bavyera'da otomobil fabrikalarının kapanma riski var

Bavyera’da otomobil fabrikalarının kapanma riski var

-

Bavyera’nın Çek Cumhuriyeti ve Tirol ile olan sınırlarını sıkı kontrol etme kararı alması sonrası otomotiv endüstrisi fabrikaların kapanması konusunda uyarıda bulundu.

Almanya Otomobil Endüstrisi Derneği (VDA) sözcüsü, fabrikaların bu Pazartesi kapanışının beklendiğini söyledi. VDA sözcüsüne göre, sınır geçişlerindeki öngörülebilir sorunlar nedeniyle, otomobil üretimi büyük ölçüde Pazartesi öğleden sonra duracak, Ingolstadt, Regensburg, Dingolfing, Zwickau ve Leipzig’deki fabrikalar ilk etkilenenler olacak.

Alman otomobil endüstrisi, çeşitli sınırlardaki kontroller ve korona testi zorunluluğu nedeniyle önemli teslimat sorunlarından korkuyor.

Otomotiv endüstrisindeki 800.000 çalışan etkilenecek. Alman otomotiv endüstrisi Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya ve Slovakya’dan “tam zamanında” tedarik ediliyor.

Yeni virüs varyantlarının yayılmasının ardından Almanya, AB ülkelerinden giriş kurallarını tekrar sıkılaştırdı. Pazar gününden bu yana, yalnızca Almanlar, Almanya’da oturma ve oturma izni olan yabancılar, mevsimlik tarım işçilerinin ve sağlık çalışanlarının Çek Cumhuriyeti’nden ve Tirol’ün büyük bölümlerinden girmesine izin verildi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA