Ana Sayfa Almanya Almanya'da Covid-19 testleri 1 Mart'tan itibaren ücretsiz yapılacak

Almanya’da Covid-19 testleri 1 Mart’tan itibaren ücretsiz yapılacak

-

- Reklam -
- Reklam -

Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn bugün yaptığı açıklamada, 1 Mart’tan itibaren korona hızlı testlerini ücretsiz yapmaya başlanacağını ifade etti.

Spahn herkes için ücretsiz hızlı korona testleri planlıyor.

Federal Sağlık Bakanı Spahn, ulusal test stratejisini genişletmek ve her vatandaşa 1 Mart’tan itibaren ücretsiz korona hızlı test hakkı vermek istiyor. Belediyeler tarafından test merkezlerinde veya eczanelerde verilmesi düşünülüyor.

Spahn, “Artık piyasada çok daha hızlı testler mevcut. Bu nedenle, tüm vatandaşlar antijen hızlı testleri ile eğitimli personel tarafından ücretsiz olarak test edilebilmelidir,” dedi. Teklife göre, RND bilgilerine göre, yerel yetkililer test merkezlerini veya yerel eczaneleri bu tür ücretsiz tekliflerle görevlendirmelidir. Federal hükümet masrafları karşılayacak.

Spahn, bu testler daha sonra federal eyaletlerin gündüz bakım merkezleri ve okullar için test stratejisinin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Taslak, “Buna ek olarak, federal hükümetin ulusal test stratejisinde, tüm vatandaşlar için düşük eşikli erişim – gerekirse bir avroluk küçük bir kişisel katkı için, mantıklı,” diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı