Ana Sayfa Bavyera Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann: Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarında trafik karmaşası...

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann: Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarında trafik karmaşası büyük ölçüde rahatladı

-

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, bugün yaptığı açıklamada, ”Çek Cumhuriyeti ve Tirol sınırlarında trafik karmaşası büyük ölçüde rahatladı” dedi.

Herrmann, Federal Polis ve Bavyera Sınır Polisi, korona ile ilgili sınır kontrollerini olabildiğince hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için çok çalışıyor. İşleyen tedarik zincirleri ve mal akışları çok önemlidir. Dünkü trafik sıkışıklığı, temelde Almanya ile sınırlarda daha fazla tır trafiğine yol açan Pazar sürüş yasağının sona ermesinden kaynaklanıyor. Ayrıca uluslararası kamyon akışlarının yeni kontrol durumuna hızlı bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyorum Ayrıca uluslararası kamyon akışlarının yeni kontrol durumuna hızla adapte olacağını ve örneğin ”Brenner ve Inntal otoyolu yerine Tauern otoyolu üzerinden dolambaçlı yollardan yararlanacağını varsayıyorum” diye konuştu.

Herrmann, ”Komşu ülkelerimizin orada korona testleri için yeterli fırsatlar sunma taahhüdüne çok müteşekkirim. Bu da sınırlarımızdaki süreci önemli ölçüde hızlandırıyor. Çek Cumhuriyeti ve Tirol’den son derece tehlikeli korona mutasyonlarının yayılmasını önlemek için katı giriş kısıtlamaları şu anda zorunludur.

Herrmann, uyum ayrıca tutarlı bir şekilde izlenmelidir. Aksi takdirde çok fazla kişi buna bağlı kalmaz. Yalnızca 14 ve 15 Şubat tarihlerinde, Federal Polis ve Bavyera Sınır Polisi, Bavyera kara sınırlarında kontrol edilen yaklaşık 32.000 kişiyi, 5.527 giriş şartlarını karşılamadıkları için reddetmek zorunda kaldı. Ayrıca, Federal Polis ve Bavyera Sınır Polisi sınırda, sınır bölgesinde ve Münih, Nürnberg ve Memmingen havalimanlarında (15 Şubat 2021 itibarıyla) toplam 250.000’den fazla kontrol gerçekleştirmiştir.

Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana yükümlülükler yerine getirilmesine rağmen, ülkeye giriş için kayıt yaptırmadan veya korona testi yaptırmadan girmek isteyenlerin sayısı hala şaşırtıcı. Yalnızca 15 Şubat’ta, Bavyera sınır polisi dijital giriş kaydı olmaması nedeniyle 455 ve olumsuz test kanıtı olmaması nedeniyle 54 ihlal tespit etti.

Bavyera İçişleri Bakanlığı

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA