Ana Sayfa Türkiye Deutsche Post DHL Group, yeni İstanbul Havalimanı'nda son teknoloji bir operasyon merkezi...

Deutsche Post DHL Group, yeni İstanbul Havalimanı’nda son teknoloji bir operasyon merkezi inşa etmek için 135 milyon euro’luk bir yatırım planlıyor

-

- Reklam -

Deutsche Post DHL Group, yeni İstanbul Havalimanı’nda son teknoloji bir operasyon merkezi inşa etmek için 135 milyon euro’luk bir yatırım planlıyor. Türk yayıncı Bloomberg HT ile yaptığı röportajda CEO Frank Appel, Türkiye’deki işlerin büyüyeceğini belirtti. Bu, Türk şirketlerinin büyümesine ve ihracatını artırmasına yardımcı olmak için “büyük bir fırsat”.

Şirket önümüzdeki birkaç yıl içinde kesinlikle Türkiye’de “önemli yatırımlar” yapmaya devam edecek. Genel müdür Appel, İstanbul’da daha fazla servis merkezi ve yeni depolar inşa edileceğini doğruladı. Lojistik şirketi dünya çapında yaklaşık 550.000 kişiyi istihdam ediyor.

Yeni korona virüsünün tüm sektörler üzerinde önemli bir etkisi oldu. Appel’e göre, ilk kilitlemeden sonra tüketici davranışı değişti. Online ticarette bir artış gözlemlenebilir. E-ticaret hacmindeki büyüme 2021’de devam edecek. Deutsche Post DHL Group CEO’su, “İşletmeler arası sektörde yine bir hızlanma olacak” dedi.

Appel, aşı dağıtım sürecinin küresel ekonomi üzerinde de olumlu bir etkisi olacağını söylüyor. İlaç firmaları üretim kapasitelerini genişletmeye devam edecek. Yönetici, Deutsche Post DHL Group’un aşıları dünya çapında satmaya hazır olduğunu vurguladı. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden pek çok insan yaz sonuna kadar aşılara erişebilecek. Appel röportajda “Turizmin yaz aylarında yeniden başlayabilir” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA