Ana Sayfa Almanya Robert Koch Enstitüsü Başkanı Wieler: Mutantlar nedeniyle Almanya dönüm noktasıyla karşı karşıya

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Wieler: Mutantlar nedeniyle Almanya dönüm noktasıyla karşı karşıya

-

- Reklam -

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Wieler: Mutantlar nedeniyle Almanya dönüm noktasıyla karşı karşıya.

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, enfeksiyon sayısının “hala çok yüksek” bir seviyede durduğunu söyledi. Bu muhtemelen bir dönüm noktası olabilir, diye uyardı. Wieler, İngiliz virüs mutasyonunun kitlesel olarak yayılmasının nedenini de belirtti. ”Enfeksiyonlardaki payları hızla artıyor ve bu da pandemiyle mücadeleyi daha da zorlaştırıyor” diye konuştu.

Wieler, “Ülke çapında yedi günlük olay artık her yere düşmüyor.” RKI, yaptığı analizlerden, ilk olarak İngiltere’de keşfedilen virüs varyantı B.1.1.7’nin Almanya’da yayıldığını görüyor. Bu nedenle, pandemiyle savaşmanın artık daha da zor olacağı gerçeğine hazırlıklı olunmalıdır. “Virüs bir destek aldı, her düşüncesiz rahatlama bizi geri attı ve birkaç hafta içinde Noel’de olduğumuz yere geri döneceğiz.”

Wieler, “Daha çok genç hastalanacak” Virüs büyük sıçramalar yapıyor ve durum hızla kötüleşebilir: “Daha fazla genç yetişkin, ergen ve çocuk hastalanacak.”

Wieler, temaslar ve A-H-A mesafe, hijyen, maske kurallarına uyum konusunda daha fazla kısıtlama çağrısında bulundu. Ayrıca insanlara maskelerin doğru takılması konusunda uyarıda bulundu. RKI başkanı ayrıca seyahatin en aza indirilmesi ve aşı tekliflerinin kullanılması çağrısında bulundu. Almanya’da bulunan tüm aşıların güvenli ve etkili olduğunu doğruladı: “Hepsi Covid 19 hastalığına karşı koruyor ve bildiğimiz kadarıyla yeni varyantlara karşı da koruma sağlıyor.”

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA