Ana Sayfa Dünya Rusya, kuş gribinin ilk kez insana bulaşan türünü tespit etti

Rusya, kuş gribinin ilk kez insana bulaşan türünü tespit etti

-

- Reklam -
- Reklam -

Rusya, kuş gribinin ilk kez insana bulaşan türünü tespit etti.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi, H5N8 kuş gribi virüsü ilk olarak insanlara bulaştığını tespit etti.

Güney Rusya’daki bir kümes hayvanı fabrikasında yedi işçi etkilendi. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi Başkanı Anna Popova açıklamasında, insanlara Aralık ayı başlarında virüs bulaştığını, virüsün bulaştığı işçilerin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Popova, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) birkaç gün önce vakadan haber verildiğini söyledi. Etkilenenler iyi, iyileştiler. Hastalık hafifti. Şu anda virüsün bir kişiden diğerine bulaşabileceğine dair hiçbir kanıt yok.

Bavyera’da kuş gribi artıyor. Kuş gribi olarak da bilinen H5N8, son haftalarda Bavyera’da da yükselişe geçti. 19 Şubat’ta, Erlangen-Höchstadt bölgesindeki bir Kanada kazında H5N8 kuş gribi virüsü tespit edildi. Virüs daha önce Bavyera’nın diğer bölgelerinde de ortaya çıkmıştı.

Bavyera’da ölü bir kuş bulursanız, sorumlu veterinerlik ofisine haber vermelisiniz. Hasta veya ölü hayvanlara dokunmayın, tüylerine bile. Ölü hayvanları orada bırakın ve sadece veterinerlik ofisine yeri hakkında bilgi verin.

Ölü bulunan her kuşta kuş gribi yoktur. Yine de, herhangi bir ilk şüphe varsa, Bavyera Eyalet Sağlık ve Gıda Güvenliği Ofisi’nin patoloji bölümüne gider.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...