Ana Sayfa Almanya Almanya'da kişisel kullanım için ilk üç korona hızlı testi onaylandı

Almanya’da kişisel kullanım için ilk üç korona hızlı testi onaylandı

-

Almanya’da kişisel kullanım için ilk üç korona hızlı testi onaylandı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. Almanya Sağlık Bakanı Spahn kısa süre içinde daha fazla özel onay bekliyor ve ücretsiz hızlı testleri savunuyor.

Hızlı testler pandemiyi kontrol altına almak için önemli bir yol olarak kabul ediliyor. Almanya’da ilk kez, evde kullanım için onay alındı.

Almanya’da ilk kez korona kendi kendine testleri evde kullanım için onaylandı. Federal İlaç ve Tıbbi Cihaz Enstitüsü, üç ürün için özel onaylar yayınladı.

Federal İlaç ve Tıbbi Cihaz Enstitüsü, sıradan kişiler tarafından kendi kendine kullanım için korona testleri için ilk üç özel onayı yayınladı. Her üç testte de numunelerin ön burun bölgesinde bir smear yoluyla alınacağını söyledi. Federal Enstitü, üreticiler tarafından sunulan çalışmalara göre, bunun sıradan insanlar tarafından güvenli bir şekilde gerçekleştirilebileceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Spahn başlangıçta 1 Mart’tan itibaren tüm vatandaşlara hızlı antijen testleri ile eğitimli personel tarafından – örneğin test merkezlerinde, tıbbi uygulamalarda veya eczanelerde – ücretsiz olarak test edilmesinin teklif edileceğini duyurmuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA