Ana Sayfa Almanya Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn: Dikkat, aşılama ve test - bunlar pandemiden...

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn: Dikkat, aşılama ve test – bunlar pandemiden çıkış yolumuz

-

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Wieler düzenledikleri ortak basın toplantısında Almanya’daki mevcut korona durumu hakkında bilgi verdi.

Spahn, ”Dikkat, aşılama ve test – bunlar pandemiden çıkış yolumuz için üç önemli bileşendir” diye konuştu. Spahn, ”Aşı kampanyası başladıktan iki ay sonra ilk başarıları görüyoruz.” En yaşlı vatandaşlarımız için COVID-19 gelişme riski, son dört hafta içinde yarıdan fazla azaldı. Neredeyse tüm yaşlılar ve huzurevi sakinleri aşı teklifi aldı ve kabul etti. Öncelikle risk altında olanları aşılama stratejimiz işe yarıyor. Daha zahmetli ama hayat kurtarıyor.

Spahn, ”Ücretsiz hızlı testler günlük hayatı daha güvenli hale getirebilir ve böylece bir açılış stratejisine katkıda bulunabilir. Spahn, ”Kendi kendine testler ayrıca birçok özel durumda daha fazla güvenlik sağlayabilir ve kısa sürede hayatımızın doğal bir parçası olabilir” dedi.

Spahn, korona virüsünün bazıları Almanya’ya da ulaşan yeni varyantlarından, özellikle de İngiliz varyantından endişe duyduğunu ifade etti. Spahn, “Mutasyonlar bu yolu zor ve hantal hale getiriyor.” “Artırılmış testler” ile ek güvenlik sağlanabilir, diye konuştu.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi