Ana Sayfa Avrupa Avrupa Birliği, daha kolay seyahat için tek tip bir korona aşı sertifikası...

Avrupa Birliği, daha kolay seyahat için tek tip bir korona aşı sertifikası üzerinde çalışmaya devam ediyor

-

- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB zirvesinin ilk gününde üç ay içinde ulusal dijital aşı kartlarının birbirine bağlanmasının mümkün olacağını söyledi.

Avrupa Birliği, daha kolay seyahat için tek tip bir korona aşı sertifikası üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ortak sistem yaz sezonu için zamanında kullanıma hazır olabilir. Başbakan Angela Merkel Perşembe günü yaptığı açıklamada, korona salgınıyla ilgili özel bir AB zirvesinden sonra, AB Komisyonu’nun ulusal dijital aşı kartlarını birbirine bağlamak için önümüzdeki üç ay içinde teknik ön koşulları oluşturmak istediğini söyledi.

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, 27 devletin fikirlerinde giderek yaklaştığını söyledi. Her ülke daha sonra hangi hakların ortak belgeye bağlanacağına kendisi karar verecektir.

Şimdiye kadar 27 AB ülkesi, yalnızca tıbbi amaçlar için karşılıklı olarak tanınan aşı kanıtı olması gerektiği konusunda anlaşmıştı. Aşıların kaydedilmesi için bir veri tabanı ve aşılanmış olanlar için kişiselleştirilmiş bir QR kodu oluşturulması planlanıyor.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA