Ana Sayfa Almanya Almanya'da komplo teorilerine karşı şiddete sıfır tolerans

Almanya’da komplo teorilerine karşı şiddete sıfır tolerans

-

Komplo teorilerine karşı şiddete sıfır tolerans – dijitalleştirme, güvenlik gerektirir – komplo teorilerini tanıyın ve onlarla birlikte mücadele edin: Bu konular, Heilbronn’daki Länder Birliği İçişleri Bakanları (B-IMK) toplantısında ele alındı.

B-IMK’nın bir sonucu olarak, acil servislerin şiddetten daha iyi korunması, siber güvenliğe ortak bir yaklaşım ve komplo teorilerine karşı ortak bir tanıma ve mücadele çağrısında bulunan Heilbronn Bildirgesi kabul edildi.

Bavyera İçişleri Bakanı ve B-IMK Başkanı Joachim Herrmann, “Korona salgınının başlangıcından bu yana, ülke çapında aşırı sağcıları, aşı karşıtları ve korona eleştirmenleriyle birlikte halkı şiddete sevk ettiğini gözlemliyoruz. Güvenlik yetkilileri, organizatörlerin devlet karşıtı açıklamalarını giderek daha fazla gözlemliyor.

Bu çok tehlikeli bir gelişme. Komplo teorileri, topluluğumuzdaki bir arada yaşamayı zehirler ve toplumumuzu ortak değerlerden mahrum etmekle tehdit eder. Bavyera İçişleri Bakanı ve B-IMK Başkanı Joachim Herrmann, “Bu nedenle, özgür demokratik temel düzenimizi korumak için komplo teorilerine karşı artırılmış bir duyarlılık geliştirmek ve bunların oluşturduğu tehlikelere tüm kararlılıkla karşı koymak istiyoruz” dedi.

Son dakika haberleri için sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/bavyeratv
https://www.instagram.com/bavyeratv/
https://www.twitter.com/bavyeratv
https://www.youtube.com/bavyeratvhaberkanali

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi